Toki, 6 Millet Bahçesinin İhale Tarihini Açıkladı!

Toki Millet Bahçelerinin ihale tarihleri belli oldu. Proje, Türkiye genelinde yeşil alan miktarını artırmak için gerçekleştiriliyor. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın desteği ile ülke genelinde geliştirilen proje ile kişi başına düşün yeşil alanların artırılması planlanıyor.


Toki Millet Bahçelerinin 81 ile Yayılması Planlanıyor


Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından yürütülen proje ile 81 ilin her birinde en az bir millet bahçesinin yapılması planlanıyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın koordinasyonunda yürütülen proje ile daha yeşil bir Türkiye için çalışmalar hızla devam ediyor.
Bugüne kadar toplam 11 TOKİ Millet Bahçesinin yapımı tamamlanmıştır. Halkın kullanımına sunulan millet bahçelerinin en kısa zamanda Türkiye’nin geneline yayılması planlanıyor. 66 millet bahçesinin yapımı ülkenin genelinde sürdürülüyor. Millet bahçelerinden 19’unun ihale, 98’inin ise projelendirme aşamasındaki çalışmaları devam ediyor.


Yeşil bir Türkiye için yola çıkılan projede, ülke genelinde kişi başına düşen yeşil alan miktarının artırılması planlanıyor. Millet bahçelerinde; yürüyüş yolları, bisiklet yolu, çocuk oyun alanları, spor alanları, meyve bahçeleri ile bitki ve peyzaj alanları bulunuyor.


Toki Millet Bahçesi İhaleleri 6 İlde Gerçekleşecek
Toplu Konut İdaresi Başkanlığı 6 ilde gerçekleşecek olan millet bahçesi ihale tarihlerini açıkladı. Açıklamaya göre TOKİ; Sinop Kent Meydanı, Şanlıurfa Viranşehir, Bursa Gökdere, Kocaeli Dilovası, Denizli Çivril ve İstanbul Sultanbeyli’deki millet bahçelerinin ihale tarihlerini belirledi.


Kent Meydanı Millet Bahçesi | Sinop
24 Mart’ta ihalesinin yapılması planlanan Sinop Kent Meydanı Millet Bahçesi 50 bin 83 metrekarelik alan içerisinde yer alacak. Millet bahçesinin içinde 99 ağaç, 18 bin çalı, 9 bin metrekarelik yeşil alan bulunacak. Millet bahçesinin içinde spor alanları, gezi yolları, müze meydanı, kent çarşı meydanı gibi alanların yer alması planlanıyor.


Viranşehir Millet Bahçesi | Şanlıurfa


Viranşehir halkı; mesire alanı, çocuk oyun alanları, bisiklet parkuru, koşu ve yürüyüş parkuru ile dinlenme alanlarının yer alacağı millet bahçesine kavuşuyor.
Şanlıurfa’ya kazandırılacak olan millet bahçesinin ihalesi 25 Mart 2021 tarihinde yapılacak. Proje, 195 bin 411 metrekare alan içinde, 4 bin 240 ağaç ile yeşillendirilecek.


Viranşehir Millet Bahçesi’nde 1411 metrekarelik çocuk oyun alanı, 190 metrekarelik egzersiz alanları, 100 ahşap bank, 56 piknik masası ve 12 su içme çeşmesi bulunacak. Ayrıca proje kapsamında 1.308 metrekarelik alana millet kıraathanesi yapılacak.


Gökdere Millet Bahçesi | Bursa


Osmangazi Gökdere Millet Bahçesi’nin ihalesi 26 Mart tarihinde gerçekleşecek. 196 bin 938 metrekare alanda yapılacak olan Bursa Millet Bahçesi’nin inşaatında 5 bin 704 ağaç yer alacak.
10 bin 887 metrekare alana çocuk oyun köyü, 4 bin metrekarelik bitki gösteri alanı, 2 bin 750 metrekarelik biyolojik gölet ile birlikte 25 bin metrekarelik alana millet kıraathanesi yapılacak.


Dilovası Millet Bahçesi | Kocaeli
Kocaeli Dilovası Millet Bahçesi’nin ihalesi 12 Nisan'da yapılacak. Yürüyüş parkurlarının, etkinlik alanlarının, çocuk oyun alanlarının yer alacağı bahçede halkın ihtiyaç duyacağı sosyal donatı alanları yer alıyor. Tema bahçeleri ile çiçekli bitkilerin yer alacağı renkli bir bahçe vatandaşların hizmetine sunulacak.


Çivril Millet Bahçesi | Denizli
Denizli Çivril Millet Bahçesi’nin ihalesi 14 Nisan’da gerçekleşecek! Geniş sosyal olanakları ile Denizli’nin Çivril ilçesinde gerçekleştirilecek olan Toki millet bahçesinin içinde; millet kıraathanesi, yürüyüş parkuru, dinlenme ve piknik alanı, doğa ile iç içe yaşam alanları bulunacak.


Sultanbeyli Millet Bahçesi | İstanbul


İstanbul Sultanbeyli Millet Bahçesi’nin ihalesi 7 Mayıs’ta gerçekleşiyor. Anadolu Yakası’nın yeşil alanları arasında yer alan bölgede 66 bin metrekarelik millet kıraathanesi yer alacak.
Projenin üç farklı noktasında çocuk oyun alanları, basketbol, voleybol sahası, masa tenis alanları, spor alanı, koşu yolu, tema bahçeleri yer alacak. Toki Millet Bahçesinde 2 bin 591 ağaç yer alacak.


TOKİ’ye nasıl başvuru yapılır, TOKİ kura çekilişi, TOKİ başvurusu için gereken evraklar nelerdir şeklindeki sorulara cevap arıyorsanız, sizin için düzenlediğimiz haberi inceleyebilirsiniz.


BİZE YAZIN

MESSENGER

HEMEN ARA

WHATSAPP

İLETİŞİME
GEÇİN
PROJESKOP

Bilgi Formu