Türkiye’de En Çok Konut Satılan 10 İlçe

Türkiye’de en çok konut satılan 10 ilçe arasında Esenyurt birinci sırayı aldı! Türkiye İstatistik Kurumu’nun hazırladığı rapora göre Türkiye’de en çok konut artışının gerçekleştiği ilçe Esenyurt oldu.

Esenyurt, 36.234 adet konut satışıyla birinci sıraya yerleşirken diğer ön plana çıkan ilçe ise Çankaya oldu. Ankara’nın metropol ilçeleri arasında yer alan Çankaya, 27 bin 278 konut satışı ile Esenyurt’u takip etti.

Türkiye’de En Çok Konut Satılan 10 İlçenin Yarısını Ankara Oluşturuyor!


TÜİK'in açıkladığı verilere göre Türkiye'de en çok konut satılan ilçelerin yarsını Ankara oluşturuyor. Ankara'nın büyük ilçeleri arasında yer alan; Çankaya, Keçiören, Mamak, Etimesgut, Yenimahalle konut satışlarında rekor seviyeye ulaşarak, listenin yarısını kapsıyor. İlk 10 sıra içinde kendine birer sıra yer edinen diğer iller; Antalya, Bursa, Gaziantep ve Konya'dır.
2020 yılı boyunca konut satışının 10 bini geçtiği il ve ilçeler şu şekildedir;


* Ümraniye 11 Bin 667
* Başakşehir 11 Bin 453
* Kartal 10 Bin 219
* Kadıköy 10 Bin732
* Şanlıurfa / Karaköprü10 Bin 604
* Samsun / Atakum11 Bin 387
* Adana / Seyhan 10 Bin 249
* Bursa / Osmangazi 10 Bin 59

Esenyurt, merkezi konumu sayesinde en çok satışın gerçekleştiği ilçeler arasında yer aldı. Bölgenin E-5 ve TEM Otoyolu’na bağlantısının bulunması ulaşım alternatiflerini artırıyor. Hızla gelişim göstermeye başlayan Esenyurt, konut projeleri ile büyümeye devam ediyor.

Türkiye’nin en kalabalık ilçeleri arasında yer alan Esenyurt, yeni konut projelerine ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Bölgenin yoğun göç alması, yeni inşaatların hız kesmeden artmasına sebep oluyor. Yüksek göç, konut stoğu, her bütçeye uygun fiyat seçenekleri Esenyurt konut projelerini ön plana çıkarıyor.

Farklı konut alternatiflerinin yer aldığı projelere ev sahipliği yapan Esenyurt, hem yalnız yaşamak isteyenler hem de ailece yaşamak isteyenlere özel konut seçenekleri sunuyor. Her bütçeye uygun konutlara ev sahipliği yapan bölge, Türkiye’de en çok konut satılan 10 ilçe arasında yer almaktadır.


Projeskop, Esenyurt’ta konut sahibi olmak isteyenler için 5 farklı konut projesini mercek altına aldı. Kendinize uygun proje için profesyonel gayrimenkul uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz.


1. Empire İstanbul
Esenyurt bölgesinin en çok dikkat çeken konut projeleri arasında yer alan Empire İstanbul, 3.300 metrekare alan üzerinde yükseliyor. Görkemli mimarisi ile bölgenin sembol yapıları arasında yer alan yapı 252 daire, 56 ofis ve 32 dükkan seçeneği ile karlı yatırım yapacağınız yeni fırsatlar sunuyor.

Bütçenize uygun ödeme kolaylığı sunan proje, E-5 Karayolu üzerinde, tüm ulaşım imkanlarına yakın bir mesafede konumlanıyor. Esenyurt’un merkezinde yükselen Empire İstanbul ile her yere rahatlıkla ulaşabileceksiniz.


2. Kılıç Gold
Esenyurt konut projeleri arasında yer alan Kılıç Gold, 425 konut 17 ticari ünite alanıyla geniş bir yaşam alanı sunuyor. Çevresel Etki Değerlendirme Raporu'na sahip olan yapı, Çevre ve Şehir Bakanlığı’ndan onaylı daireler ile bölgenin en dikkat çeken projeleri arasında yerini alıyor.

Kılıç Gold Residence %60'ı yeşil alanlarla kaplı, yeşiller içinde bir yaşam sunuyor. Şehrin merkezinde konumlanan proje, alışveriş merkezlerine, metrobüse, üniversitelere, belediye kurumlara 5 dakika uzaklıkta bulunuyor.


3. Trio GardenTrio Garden, Esenyurt bölgesinin en büyük konut projeleri arasında yer alıyor. 3 farklı bloktan oluşan proje uygun ödeme koşulları ile ev sahiplerini bekliyor. Toplam 749 konutun yer aldığı projede 21 adet mağaza bulunuyor.

Modern mimarisi ile Esenyurt konut projeleri arasında yer alan Trio Garden, ferah daire seçenekleri ev sahiplerine geniş yaşam alanları sunuyor. Yatırımcıların ihtiyaçlarına karşılık verebilecek zengin alanlar ile donatılan yapı, uygun ödeme koşulları ve banka kredisine uygunluğuyla avantajlar sağlıyor.


4. Hayat Park 4
İstanbul konut projeleri arasında yer alan Hayat Park 4, Avrupa Yakası’nın hızla gelişen bölgesi Esenyurt’ta Hayatpark Gayrimenkul tarafından geliştiriliyor. Kendine özgü tasarım anlayışı ile ön plana çıkan projede 1.400 konut seçeneği bulunuyor.

TEM Otoyolu ve E-5 Karayoluna yalnızca 2 dakika uzaklıkta yer aldığınız Esenyurt konut projesi merkezi bir yaşama davet ediyor. Metrobüse 10 dakika mesafede bulunduğunuz Hayat Park ile toplu taşıma imkanından faydalanabilirsiniz.5. N Logo
N Logo, ‘’Mutlu ev sahipleri’’ sloganı ile yola çıkan İstanbul konut projeleri arasında yer alıyor. 2.679 daire ev sahipliği yapan projede 87 adet ticari ünite bulunuyor. İhtiyacınız olan her şeyi karşılamak üzere yola çıkan yapı, modern mimarisi, geniş sosyal olanakları ile alıcıların dikkatini çekiyor.

Şehrin stresinden uzaklaşacağınız yaşam alanları sunan N Logo, yatırımcınsa kazandıracak konut seçenekleri ile Esenyurt’ta inşa ediliyor. İstanbul’un merkezi noktalarından birinde inşa edilen proje 310.000 metrekare alan üzerinde kuruluyor.


Projeskop’un Ücretsiz Gayrimenkul Hizmetinden Faydalanın!
Türkiye’de En Çok Konut Satılan 10 İlçe arasında ilk sırada yer alan Esenyurt, İstanbul konut projeleri arasında zirveye taşındı. Siz de Esenyurt konut projeleri hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız Projeskop’un ücretsiz gayrimenkul hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Kendinize uygun konutu ararken vakit kaybetmek istemiyor, profesyonel destek almak istiyorsanız web sitemiz üzerinden form bırakabilir, ekibimize danışabilirsiniz. Uzmana sor bölümünden form bırakarak, ilgilendiğiniz projeler hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Gayrimenkul uzmanlarımız en kısa zamanda size geri dönüş sağlayarak, aradığınız kriterlere uygun konut seçenekleri hakkında bilgi paylaşımında bulunacaklardır.

BİZE YAZIN

MESSENGER

HEMEN ARA

WHATSAPP

İLETİŞİME
GEÇİN
PROJESKOP

Bilgi Formu