Mahmutbey-Mecidiyeköy M7 Metro Hattı 28 Ekim’de Hizmete Açılıyor!

Mahmutbey-Mecidiyeköy M7 metro hattı 28 Ekim Çarşamba günü (saat 14.00) planlandığı gibi hizmet vermeye başlıyor. Tek yönde saatte 70.000 kişi kapasiteye sahip Mahmutbey-Mecidiyeköy hat uzunluğu ise 18km!


Metro istasyonunun toplam hat uzunluğu ise 43km! Mahmutbey-Mecidiyeköy arasında ulaşım açısından çok büyük önem taşıyan metro hattının açılması, pandemi krizi sebebi ile ertelenmişti. Metro hattı hakkında detayları inceledikten sonra 28 Ekim Çarşamba yani yarın açılması planlanan metro hattını kullanarak İstanbul’da yaşamın büyüleyici atmosferini tamamen hissedeceksiniz!


Avrupa Yakası’nın İlk Sürücüsüz Metro Hattı: M7 Mahmutbey-Mecidiyeköy 


Mahmutbey-Mecidiyeköy M7 metro hattı inşası yarın tamamlanarak İstanbul’da ulaşım esnasında yaşanacak vakit kaybını noktalayacak!


İstanbul Avrupa Yakası’nın ilk sürücüsüz Metro istasyonunu genel hatları ile tanıyalım...


9 Şubat 2014’te temeli atılan M7 Mahmutbey-Mecidiyeköy hattı, tamamlandığı ve şehir merkezi olarak nitelendirilen Mecidiyeköy ve diğer önemli ilçeler arasında ulaşım sorununu ortadan kaldırması planlanmaktadır. Türkiye’de raylı sistemler hız kesmeden geliştirilmektedir. Şehir merkezleri ve diğer lokasyonlar arasında ulaşımı rahatlattığı ve konforlu yolculuk imkanı tanıdığı belirtildi.


İstanbul’da ulaşım sorunlarını büyük ölçüde ortadan kaldıracak ve yaşam standartlarınızı yükseltecek olan M7 Mahmutbey-Mecidiyeköy metro hattı açılışında pandemi etkisi ile aksaklık yaşanmıştı. 19 Mayıs’ta tamamlanması planlanan metro projesi, küresel salgın sebebi ile ertelenmişti. Pandemi krizi için hızla önlemlerin alınması ile beraber metro hattının inşası sürdürülerek, Mahmutbey-Mecidiyeköy M7 metro hattı tamamlanmıştır.


Metro Projesi Kapsamında Geliştirilen Diğer Hatlar:


M7 Mahmutbey-Mecidiyeköy metro hattı, projenin ilk etabı olarak yarın hizmete açılıyor. Fakat diğer etaplar hangileri ve ne zaman açılıyor?


1. Etap: Mecidiyeköy   - Mahmutbey   Hattı
2. Etap: Kabataş           - Mecidiyeköy  Hattı
3. Etap: Mahmutbey    - Esenyurt         Hattı


Koronavirüs sebebi ile ertelenen metro projesi bir bütün olarak tasarlanmıştır. Projenin ilk etabı olan M7 Mahmutbey-Mecidiyeköy metro hattı 28 Ekim 2020 Çarşamba günü hizmete başlıyor. Mahmutbey ve Mecidiyeköy yarın açılacak metro hattı ile birbirine bağlanıyor.


2. Etap çalışmaları: Projenin en önemli bağlantılarından biri olan Kabataş - Mecidiyeköy hattı için çalışmalara 2015’te başlanmıştır. 2021’de tamamlanması planlanan hattın sürece bağlı olarak Şişhane’ye kadar uzatılması planlanmaktadır.


3. Etap Çalışmaları: Mahmutbey-Esenyurt hattının çalışmaları hızla sürdürülüyor. 2017 yılında ihale edilen etabın Beylikdüzü’ne uzatılması planlamalar dahilindedir.


M7 Mahmutbey Hattı Üzerinde Kaç İstasyon Bulunuyor? Güzergah Nasıl Olacak?


M7 Mahmutbey-Mecidiyeköy metro hattı ilk etabı 28 Ekim 2020 yani yarın (saat 14.00) açılacak.

Güzergah planlaması ve proje genelinde kaç istasyon var?


İstanbul’un trafik sorununu ve yolda geçirilen süreyi en aza indirecek olan projede 13 yeraltı, 2 yer üstü istasyon bulunuyor.


Mecidiyeköy > Çağlayan (2dk) > Kağıthane (4dk) > Nurtepe (6dk) > Alibeyköy (8dk) > Yeşilpınar (9dk) > Veysel Karani (11dk) > Akşemsettin (12dk) > Kazım Karabekir (14dk) > Yeni Mahalle (16dk) > Karadeniz Mahallesi (18dk) > Tekstilkent (20dk) > Yüzyıl (22dk) > Göztepe (24dk) > Mahmutbey (26dk)


Mahmutbey-Mecidiyeköy Metro Hattı Açılıyor! Ulaşım Süresi Nasıl Olacak?Mahmutbey-Mecidiyeköy M7 metro hattı ile ulaşım süreleri nasıl olacak? Projenin tamamlanması için gün sayan herkesin aklına gelen ilk soru yolculuk süresi oluyor.


Projenin ilk etabının tamamlanmasının ardından diğer hatlar ile entegrasyon tamamlandığında ulaşım süreleri aşağıda belirtildiği gibi olacak:


28 Ekim Çarşamba günü tamamlanacak olan Mahmutbey-Mecidiyeköy arası toplam mesafe 20km - 26 dakika


Mahmutbey – Sabiha Gökçen Havalimanı         arası : 95 dakika
Mahmutbey – Yenikapı                                          arası : 45 dakika
Mahmutbey – Üsküdar                                          arası : 48 dakika
Mahmutbey – Kadıköy                                           arası : 52 dakika


VeÇağlayan – Gaziosmanpaşa                                   arası : 13 dakika
Mecidiyeköy – Alibeyköy                                        arası : 7   dakika


Ana hat tünelleri ve diğer bağlantılar ile beraber toplam 15 istasyonun bulunduğu metro hattı projesi 18 km uzunluğundadır. Şişli, Eyüp, Kağıthane, Gaziosmanpaşa, Esenler, Bağcılar ilçelerine ulaşım sağlamak için geliştirilen metro hattı projesi, saat başı tek yöne 70.000 kişi taşıma kapasitesine sahip!


M7 Mahmutbey - Mecidiyeköy Metro İstasyonu ile İstanbul’da Ulaşım Sorunu Sona Erecek!


Mahmutbey-Mecidiyeköy M7 metro hattı ile İstanbul’da ulaşım sorunu tarih olacak! “Mahmutbey Mecidiyeköy metro hattı ne zaman açılacak?” sorusu 28 Ekim 2020 yani yarın sona eriyor. Mecidiyeköy metro durakları, m7 metro hattı hakkında birçok detayın yanıtına bu yazıdan ulaşabilirsiniz. İstanbul Avrupa Yakası’nda hayat geçirilen metro projesi hakkında diğer birçok soru 28 Ekim Çarşamba günü yanıt buluyor!


Çalışmaları hızla sürdürülen M7 metro istasyonu projesinin pandemi sebebi ile çalışmalarına ara verilmişti. 28 Ekim 2020 tarihinde tamamlanacak proje sahip olduğu geniş ulaşım ağı entegrasyonu ile İstanbul’da ilçelerin ve önemli noktaların birbirine bağlanmasını sağlayacak.


Trafikte geçirilen süreyi en az seviyeye indirmesi amaçlanan Mahmutbey-Mecidiyeköy m7 metro hattı bölgelerin gelişmesini de beraberinde getirecek! İstanbul’da hızla sürdürülen kentsel dönüşüm projeleri ve metro projesi ile beraber ilçelerin ve semtlerin büyük bir dönüşüm ve gelişim sağlaması planlanıyor. Yalnızca trafik sorunu değil, trafik yoğunluğu ve zaman kaybının yarattığı durumların da ortadan kaldırılması planlanıyor.


İstanbul’da bir konut satın almadan önce veya işyeriniz ve eviniz arasında kaybettiğiniz zamanı ortadan kaldıracak metro hattı projesi, bölgesel dönüşümlerin öncüsü olacak nitelikte!


İşyeriniz ve eviniz arasında uzun vakitler mi harcıyorsunuz? Sosyal yaşam alanınız, eviniz ve işyeriniz arasındaki mesafe hem fiziksel hem de mental yorgunluğa mı sebep oluyor? Tüm bu sorunları ortadan kaldıracak m7 metro projesi ile beraber trafikte yaşadığınız vakit kaybı bütünüyle ortadan kalkacak ve yaşamınız değer kazanacak! İstanbul’da bir konut satın almadan önce taleplerinizi değil, şartları ön plana koymayacak veya işyerinizin lokasyonu sebebi ile hayallerinizi ertelemeye son vereceksiniz. İstanbul’da ulaşım sorununuzun ortadan kalkması, sosyal yaşamınızı ve iş yaşamınızı tamamen değiştirecek... Şehirde var olan kaosu ortadan kaldırmak için planlanan Mahmutbey-Mecidiyeköy projesi, inşaat geliştiricilerinin de yakından takip ettiği bir proje!


Yeni inşaat projelerinin geliştirilme aşamasında metro projesini göz önünde bulunduracağı önemli bir detay! Ayrıca metrobüs, Marmaray, otobüs, tramvay gibi ulaşım araçlarında yaşanan yoğunluğun azalması planlanan bir diğer önemli husus!


İstanbul'da yeni konut projeleri, planlanan merkezi yaşam alanları, alışveriş merkezleri, caddeleri ve daha birçok projenin bu ulaşım ağına bağlı gelişmesi ve geliştirilmesi planlanıyor. Mahmutbey-Mecidiyeköy m7 metro hattı şimdiden büyük merak ve heyecan yaratıyor!


28-29 Ekim 2020 M7 Mahmutbey-Mecidiyeköy Metro Hattı için İlk Hizmet Ücretsiz!


Mahmutbey-Mecidiyeköy M7 metro hattı, 28 Ekim 2020 Çarşamba günü hizmete açılıyor. 28 ve 29 Ekim tarihlerinde ilk yolculukların ücretsiz gerçekleştirileceği ise belirtilen diğer bir ayrıntı!


2 Ocak 2014 tarihinde inşa çalışmalarına başlanan Mahmutbey-Mecidiyeköy M7 metro hattı Çarşamba günü hizmete açılıyor. Mahmutbey M7 metro hattı Mahmutbey İstasyonunun, M3 Kirazlı-Olimpiyat-Başakşehir metro hatları ile entegrasyonu sağlanacak. Ayrıca Alibeyköy istasyonundan T5 Eminönü - Alibeyköy tramvay hattına bağlanacaksınız. Ayrıca T4 Topkapı - Mescidi Selam Tramvay hattına bağlanarak İstanbul’un en değerli noktalarına konforlu ulaşım sağlayacaksınız...


Daha bitmedi! Kağıthane bölgesinde hızla yaşanan dönüşümün ardından bölgede gelişim hızla  sürdürülürken ulaşım araçlarının geliştirilmesi, konut alıcılarının bölgeye ilgisini artırdı! İstanbul Havalimanı’na giden hat tamamlandığında Kağıthane metro durağı üzerinden direk aktarma sağlanacak!


Mahmutbey istasyonundan M3 metro hattına bağlantı sağlamanız için entegrasyon sağlanacak. Kirazlı-Olimpiyat-Başakşehir metro hattına sağlanan entegrasyon ile İstanbul’un en uzak noktalarına diğer ulaşım araçlarından da faydalanarak rahatça ulaşacaksınız. İstanbul’da tüm lokasyonlar uzak olmaktan çıkıyor! Geliştirilen ulaşım araçları ve ulaşım ağlarının birbirini tamamlayacak hale gelmesi ile İstanbul’un her noktasına kolay ve konforlu ulaşım imkanı elde edeceksiniz...BİZE YAZIN

MESSENGER

HEMEN ARA

WHATSAPP

İLETİŞİME
GEÇİN
PROJESKOP

Bilgi Formu