İstanbul Finans Merkezi Projesi | Ataşehir’in Yükselen Değeri

İstanbul Finans Merkezi projesi, Türkiye’nin finansal anlamda daha rekabetçi bir piyasaya ulaşabilmesi için Ataşehir’de yükseliyor. Proje; İstanbul Uluslararası Finans Merkezi ya da Ataşehir Finans Merkezi olarak da adlandırılmaktadır.


Finansal anlamda Türkiye’yi daha güçlü bir konuma getirmek amacı ile yapımına başlanan projenin inşaatında 7 bin 500 kişi çalışıyor. 300 bin metrekare arsa alanı üzerinde 2,5 milyon metrekare inşaat alanı sahip proje, Anadolu Yakası’nı hareketlendiriyor.


İstanbul Finans Merkezi Projesi 2022 Yılında Tamamlanıyor!


İstanbul Finans Merkezi’nin 2022 yılının ilk çeyreğinde teslim edilmesi bekleniyor. Yapımı tamamlandığında son 10 yılın en büyük projeleri arasında yer alması beklenen İstanbul Finans Merkezi’nde; 1 kilometre yürüyüş yolu, okul, alışveriş alanları, cami gibi pek çok alan yer alacak.
Dünyanın en iddialı yapıları arasında yer alması beklenen finans merkezi projesinin çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Türkiye’yi finansal anlamda en iyi şekilde temsil edilmesi beklenen proje Ataşehir’de inşa ediliyor. Ataşehir’in yeni ulaşım projeleri ve konut projeleri sayesinde yatırım içi önemli fırsatlar sunacağını düşünülüyor.


Anadolu Yakası’nın Gelişim Merkezi: Ataşehir


İstanbul’un Anadolu Yakası’nda yer alan ilçesi Ataşehir, finans merkezi projesi ile değerlenmeye devam ediyor. Anadolu Yakası’nın en önemli projesine ev sahipliği yapan Ataşehir’de projeyle orantılı olarak ulaşım altyapı çalışmaları da devam ediyor.
Ataşehir'de yapımı devam eden İstanbul Finans Merkezi inşaatı bölgenin çehresini değiştiriyor. Sektörün önde gelen firmaları Ataşehir konut projelerinin gelişmesine destek oluyor. Büyük firmaların bölgeye yatırım yapmasıyla konut projelerin desteklendiği, ticari yatırımların artığını görüyoruz.


Kurumsal şirketlerin bu bölgeye yatırım yapmasının temel nedeninin İstanbul Uluslararası Finans Merkezi'nin bölgeye kattığı değer olmasıdır. 2022 yılında teslim edilmesi beklenen İstanbul Finans Merkezi projesi teslim edildiğinde global markalara hizmet vereceği öngörülüyor.


Finans merkezi projesi ile Ataşehir konut projeleri hızla değerlenmeye devam ediyor. Ataşehir projeleri, ücretleri, teslim tarihleri, örnek daireleri ve daha fazlası için ekibimiz ile iletişime geçebilir, profesyonel destek alabilirsiniz.


İstanbul Finans Merkezine Yakın Projeler


1. Sinpaş Finans Şehir
Sinpaş Finans Şehir, Uluslararası İstanbul Finans Merkezi’nin yanı başında konumlanan Ataşehir konut projesidir. 2. köprü bağlantı yolunda bulunan yapı, metro durağına komşu bir konumda inşa ediliyor. Örnek semt konseptinden yola çıkarak tasarlanan Sinpaş Finans Şehir; az katlı mimarisi, çocuk oyun alanları, alışveriş caddesi ve daha pek çok artısı ile bölgenin dikkat çeken yapıları arasında yer alıyor.


Sinpaş Finans Şehir butik mağazalar ile çevrili Finans Cadde’ye ver veriyor. Cadde, ihtiyacınız olan her şeye kolaylıkla ulaşabileceğiniz zengin yaşam alanları sunuyor.


Sinpaş Finans Şehir, İstanbul Finans Merkezi projesine yakın konumu ile getiri potansiyeli en yüksek yapılar arasında yer alıyor. Proje, Forbes dergisinin yaptığı araştırmalar sonucu yılın en çok getiri sağlayan projesi olarak zirvede yer aldı.


(Proje ile ilgili detaylı bilgiye link üzerinden ulaşabilirsiniz.)


2. Roya Nova Rezidans
Roya Nova Rezidans finans merkezine yakın konumu ile dikkat çekiyor. İstanbul konut projeleri arasında yer alan Roya Nova’da 246 konut bulunuyor. 30 katlı yapısı ile önemli bir noktada yükselen proje, yatırım açısından değerlendirilebilecek yapılar arasında yer alıyor.


Roya Nova Rezidans’ın; 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, E-5 ve TEM’e bağlantı yolları bulunuyor. Anadolu Yakası’nın hızla yükselişe geçen bölgesinde inşa edilen projenin 2021 yılının ilk çeyreğinde teslim edilmesi bekleniyor.


İçinde bulunan sosyal avantajları, yakınında yer alan finans merkezi ile yatırımınız her gün değer kazanmaya ve size kazandırmaya devam edecek.


(Proje ile ilgili detaylı bilgiye link üzerinden ulaşabilirsiniz.)


3. Vogue Trade Center
Vogue Trade Center ile Türkiye’nin Finans Merkezi’nde yerinizi alın! 24 kattan oluşan proje Ataşehir konut projeleri arasında yer alıyor. İş hayatınızı nitelikli bir ortamda gerçekleştirmenizi sağlayacak projeyle kazançlı bir yatırıma dahil oluyorsunuz.


Güney Ataşehir’in en prestijli bölgesinde inşa edilen Vogue Trade Center, ofis üniteleri ile iş yaşamınıza hareket katıyor. Geniş perspektifli bir manzaranın yer aldığı ofis seçenekleri ile İstanbul Finans Merkezi projesinin hemen yanında konumlanıyorsunuz.


Anadolu Yakası’nın gün geçtikçe değer kazan bölgesi Ataşehir’de konut ya da ofis sahibi olarak yatırımınıza değer katabilirsiniz.


Ataşehir Konut Projeleri Değerleniyor!


İstanbul Finans Merkezi projesinin Ataşehir’de inşa edilmesi ile gelişmeye başlayan süreç, ulaşım projelerinin çoğalması ile devam ediyor. Ataşehir, oturum  ya da yatırım amaçlı olarak tercih edilen bölgeler arasında kendine yer edindi!
Anadolu Yakası’nın hızla değer kazanan bölgeleri arasında yer alan Ataşehir, yatırımcılarının yüzünü güldürüyor. Gayrimenkul alanında değerlenen ilçeler arasında yer alan bölge yüksek emlak değerine sahip projelere ev sahipliği yapıyor.


Ataşehir konut projeleri hakkında detaylı bilgi almak isterseniz gayrimenkul uzmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz. En güvenilir gayrimenkul rehberleri arasında yer alan Projeskop, bütçenize uygun konut seçenekleri sizin için listeliyor.