Türkiye’de Uçuşlar Başlıyor: Türkiye'nin Turizme Yeniden Açılma Planı


Türkiye’de uçuşlar başlıyor! Son yapılan açıklamalara göre Türkiye’de Haziran ayından itibaren kademeli olarak kapıların açılması için hazırlıklar başladı. Türkiye ve tüm dünyada “yeni normal” düzen için hazırlıklar eş zamanlı olarak sürüyor. Tüm dünyada normalleşme süreci boyunca işbirliği içerisinde aksiyon alınacağı yönünde açıklamalar yapıldı.


Türkiye'de Uçuşlar Kademeli Olarak Başlıyor!


Amerika Birleşik Devletleri'nin dışarıya açılma kararı ile birlikte tüm dünya aksiyon alma kararı vermiştir. Çünkü yaşanan krizin ekonomik yansımaları tüm dünyada birbirine bağlantılı olarak hissedilmektedir. Bu sebeple ülkelerin aksiyon kararları birbirini etkilemektedir. Türkiye, tüm dünyada normalleşme sürecinin başlaması ile beraber hızlı bir şekilde önlem planları almıştır. Yeni yapılan açıklamaların beraberinde Türkiye’de Haziran ayında uçuşlar kademeli olarak başlıyor.


Türkiye’de aşamalı olarak havalimanlarında uçuşlar başlıyor ve turizm hakkında tüm bildiklerimizi unutturacak faaliyetler için hazırlıklar sürüyor. Türkiye, İspanya, Kıbrıs gibi birçok ülke tatil turizmini açmayı hedeflerken, endişeler ise sürüyor. Bu aşamada gelin, Türkiye'nin aldığı yüksek güvenlik önlemleri ve yeni normalleri inceleyelim…


Türkiye “Sağlıklı Turizm Sertifikası” ile Kapılarını Yeniden Açıyor!


Türkiye’de uçuşlar başlıyor ve yüksek önlemler alınmaya hızla devam ediliyor. Türkiye, kapılarını ve hava yolculuğunu açma hazırlıklarını sürdürüyor. Kademeli olarak başlatılan normalleşme sürecinde Türkiye, sağlıklı turizm sertifikası uygulaması ile önlemlerini genişletiyor. Dünyanın her yerinden Türkiye’de sağlık hizmeti almak isteyen yabancı uyruklu kişiler, pandemiye rağmen yüksek güvenlik önlemleri ile sağlık hizmeti alabilecek.


Türkiye, küresel sağlık krizi sürecinde almış olduğu önlemler ile beraber salgına karşı mücadelesini güçlü bir şekilde sürdürmüştür. Türkiye turizm açısından dünyada dikkat çeken bir ülke olarak bu senede tüm güvenlik önlemleri dahilinde turizm sektörünü ayakta tutmayı planlıyor. Türkiye aynı zamanda hem ekonomik hem de sektörel gelişimi için üst düzey önlemler alıyor. Havaalanlarında giriş-çıkış sağlanırken alınacak önlemler ve sürdürülecek politikalar ile dikkatleri üzerine çekiyor.


Türkiye'nin havaalanlarında uygulayacağı önlem politikası merak uyandırmaktadır. Programda hijyen yönetmeliklerine uygun adımlar atılacak. Türkiye’de sağlık turizminin yanı sıra plajlarda ve tarihi hazinelerde hizmetler tekrar sürdürülecek. Fakat bir fark var! Tüm normaller değişecek.


Koronavirüs salgınının sebep olduğu pandemik sağlık krizinin tehlikelerine karşı dünyada rahatça seyahat etmek dışında günlük rutinlerimiz de değişime uğrayacak. Aslında bu önlemlerin pozitif yansımaları, daha kısa sürede iyileşme sürecini beraberinde getirecek. Ve daha önceki yazımızda bahsettiğimiz muhtemel ideolojik değişimler ile beraber ekonomik sürecin, dünya çapında bir dönüşüme uğraması büyük bir olasılık olarak karşımıza çıkıyor.


“Sağlıklı Turizm Sertifikası” Nedir? 


Türkiye kapılarını yeniden açıyor! Yüksek güvenlik önlemleri ise tatil ve sağlık turizmini güvenli gösteriyor. Türkiye’de yüksek sağlık güvenlik önlemi derken neyden bahsettiğimiz merak konusu olabilir. Türkiye'nin almış olduğu sağlık önlemleri somut bir şekilde görülüyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından alınan karar doğrultusunda, “sağlıklı turizm sertifikası” almayan kurumların hizmet vermesi imkansız hale geliyor. Türk Standartları Enstitüsü(TSE) tarafından sağlanacak olan sertifikaya sahip olan kurum ve kuruluşlar, ulusal ve uluslararası arenada fark yaratacak.


Türkiye, koronavirüs salgınının yol açtığı Covid-19 hastalığı ile güçlü bir şekilde baş etmektedir ve bu anlamda tüm dünyanın dikkatini çekmektedir. Türkiye’de güvenli bir şekilde tatil yapmak için koronavirüs salgınının etkilerini minimuma indirmeyi amaçlayan sağlıklı turizm sertifikası etkili bir faktör olacak.


• Sosyal mesafe
• Yeme-içme
• Maske
• Hijyen kuralları ile beraber personeller de üst düzey sağlık ve hijyen kurallarını uygulayacak. Sağlıklı turizm sertifikasını alan işletmeler, kapılarını bu senede müşterilerine güvenle açacak.


“Sağlıklı Turizm Sertifikası” ile Fark Yaratan İşletmeler


Türkiye’de uçuşlar ile beraber güçlü sağlık güvenlik önlemleri de alınmaya başlıyor. Dünyada fark yaratacak olan bu uygulama ile sağlıklı turizm sertifikasına sahip olan işletmeler tercih edilecek. TSE tarafından verilecek olan bu belgeye sahip olan işletmelerin sahip olması gereken özellikler ise şöyle olacak;


• Küresel salgının ardından işletmeler arasında güvenli bir tesis olarak öne çıkacak.
• Türkiye’de akredite bir kuruluş tarafından periyodik sağlık ve hijyen kontrolleri yapılan bir işletme olarak saygınlık ve güven kazanacak.
• Türkiye’de Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın öncülüğünde hazırlanan sertifikalandırmaya sahip olan işletmeler resmi sitede yayınlanacak. Bu sertifikaya sahip olan işletmeler ise bu şekilde tanınırlık kazanacak.
• TSE tarafından verilen sertifika logosu, müşteri tarafından görünecek şekilde işletmenin belirli alanlarında yer alacak. Aynı zamanda dünyada ilk örneklerinden olan sertifikaya sahip olan işletmeler karekoda sahip olacak. Bu şekilde işletme hakkında tüm kontrolleri ayrıntılı olarak öğreneceksiniz. Bu durum işletmelere şeffaflık sağlayacak.

Türkiye’de bu sertifikaya sahip olan tesislerde güvenle tatilinizi yapabileceksiniz. Evet, artık eskisi gibi konfor alanına sahip olamayacağız. Fakat bu belgeye sahip tesisler içerisinde rahat nefes alırken, tüm stresimizi atma imkanını yakalayacağız.


Türkiye'nin Yüksek Sağlık Önlemlerinin Detaylarını 4 Başlıkta İnceleyin!


Türkiye yeniden açılma konusunda sağlayacağı güvenlik önlemleri politikaları paketini açıkladı. Sağlıklı Turizm Sertifikası uyarınca alınan önlemlerin detaylarını aşağıda belirttiğimiz 4 başlık ile inceleyebilirsiniz.


1: Türkiye'de Uçuşlar Esnasında Yolcu Sağlığını Korumak Adına Önlemler Alınmaya Başlıyor!


Türkiye’de havalimanlarında yüksek güvenlik önlemleri sağlanacak. Türkiye kapılarını yeniden açmaya hazırlanıyor. Bu esnada öncelikli plan ise ülkeye hava yolu veya kara yolu ile girecek olan yolcuların güvenliğini sağlamaktır. Türkiye’de sağlık krizi süresinde tüm iç ve dış hatlar kapanmıştır. Öncelikle kademeli olarak açılacak olan kapılardan giriş sağlayacak olan yolcuların sağlık kontrolleri gerçekleştirilecek.


Yolcuların Türkiye’ye girişi esnasında başlayacak olan tedbir ve önlemlerin beraberinde çıkışları esnasında da sürecek olan önlemler bulunmaktadır.


• Türkiye’de havaalanları 7 gün ve 24 saat boyunca termal kameralar ile kontrol altında tutulacak.
• Havaalanlarında ulaşım sağlayan araçlar yani terminal binasının içerisinde ve dışında bulunan tüm araçlarda dezenfeksiyon sağlanacak. Taksi, HAVAIST, Apron hizmeti veren araçlar gibi yolcuların ve personellerin temas ettiği tüm araçlar bu önlemler dahilinde dezenfekte edilecek.
• COVID-19 ile ilgili bilgilendirici afişler, el broşürleri, sesli bilgilendirmelerin tüm ulaşım araçlarında zorunluluğu sağlanacak.
• Yolcular ve personellerin sürekli kullanabileceği el dezenfeksiyon istasyonları mutlaka bulunmak zorunda olacak.
• Bu süreç içerisinde en önemli aşamalardan biri olan personel sağlığı ise yüksek önlem ve tedbirler içerisinde sağlanacak. Bu aşamada düzenli eğitimlerin düzenlenmesi planlanıyor.
• Havaalanları içerisinde maske ve eldiven satış noktaları bulunacak. Bu aşamada ise önemli olan bir nokta bulunmaktadır. Yolcular havaalanlarına maske ve eldivensiz alınmayacağı için ancak yedeklerini almak isteyenler bu noktalara ihtiyaç duyacak. Yani bu satış noktalarına güvenerek eldiven ve maskesiz giriş ve çıkış sağlamayı unutun!
• Son olarak pasaport kontrol noktaları ve yolcuların giriş ve çıkışı esnasında uğrayacağı her noktada termal kameraların bulunması zorunlu olacak.


Türkiye’de uçuşlar başlıyor ve hava yolları uygulamaları hakkında merak edilen ayrıntılar arasında mağazalar da var. Türkiye’de havaalanları içerisinde bulunan mağazaların açılması ise çalışanların isteğine bağlı olacak. Bu konuda yetkili olan mağazaların kendisi olacak. Bu sebeple hizmet vermeyi tercih eden mağazalar açılacak.


2: Hizmet Verecek Turizm Merkezinde Çalışan Personellerin Sağlığı ve Güvenliği


Türkiye’de uçuşlar başlıyor ama üst düzey güvenlik önlemlerinin alınması noktasında büyük yaptırımlar uygulanıyor. Türkiye, küresel pandemi krizi sürecinde son hızla önlemlerini sürdürüyor. Türkiye’de havaalanlarının hizmete açılması ile beraber turizm merkezleri canlanacak. Turizm merkezlerinin açılması ile beraber personellerin uyması gereken bir takım önlemler bulunmaktadır.


Türkiye, normalleşme sürecinde birtakım önlemler ile beraber salgının yayılmasının önüne geçilmesini planlıyor. Alınan önlemlerin arasında ise turizm merkezlerinin kapılarını açması ile beraber personellerin ve çalışanların uyması gereken zorunluluklar bulunuyor. Bu önlemler yalnızca fiziksel değil aynı zamanda personelin ruh sağlığını korumak adına alınan bir takım faaliyetleri içeriyor. Tüm bu kontroller ise tesislerde düzenli olarak gerçekleşecek. Bu tesisler;


• Ulaşım
• Konaklama
• Yeme-içme noktaları gibi birçok hizmet noktasını içeriyor. Ancak çalışanların ruhsal ve fiziksel sağlığını kontrol eden ve denetleyen kurumlar çalışmalarını sürdürebilecek.


3: Tesislerde Alınan Önlemler ile Müşteri Güvenliği Sağlanacak!


Türkiye’de uçuşlar ile beraber tesislerde sağlık güvenliği ön plana çıkmaya başlıyor. COVID-19 küresel sağlık krizinin ardından alınan sertifika önlemi, tesislere olan güveni sağlayacak. Fakat kontrollerin eksiksiz sağlandığını nasıl bileceksiniz? Türkiye’de Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın öncülüğünde başlatılan sertifikalandırma sistemi, TSE tarafından sağlanacak. Tesis içerisinde müşterilerin girişinden çıkışına kadar üst düzey önlemler aralıksız devam edecek. Belgelendirmeye dair süreç ve koşullar konusunda ise rahat olabilirsiniz. Düzenli aylık periyotlar ile devam eden kontroller, gizli müşteriler ile üst seviyeye taşınacak. Saha denetimi gerçekleştirilen tesislerin sertifikası ise 3 gün içerisinde sağlanacak. Türkiye’de COVID-19 pandemik sağlık krizi sonrasında turizm sektörü, üst düzey sağlık ve güvenlik tedbirleri ile hizmet vermeye hazırlanıyor.


Turizm Merkezlerinde Rahat Nefes Alacaksınız! 


Türkiye'nin eşsiz güzelliklerine aşık olan ve olağanüstü tatil beldelerinde rahat bir nefes almak isteyenler için sevindirici düzenlemeler yapılıyor. Türkiye’de tesisler içerisinde alınacak olan sağlık önlemlerinin bir kısmını inceleyecek olursak;


• İlk olarak ortak kullanım alanları sürekli dezenfekte edilecek.
• Tesis içerisinde sosyal mesafe alanları belirleyen düzenlemeler yapılacak.
• Sağlık Bakanlığı onayı alan dezenfektanlar ortak kullanım alanlarına eklenecek.
• Hijyenik malzemeler ve ekipmanların kullanımına dair personellere eğitimler verilecek. Tesis içerisinde bu kuralların uygulandığına dair denetimler gerçekleştirilecek.
• Tesis duvarlarına koronavirüs salgınının sebep olduğu COVID-19 hastalığına yönelik bilgilendirme şemaları asılacak.
• Tesislere giriş esnasında müşterilerin yanında maske ve eldiven bulundurması zorunlu olacak. Tesis girişinde bu talep ile karşılaşılması durumunda takılması zorunlu olacak.
• Ayrıca resepsiyonda COVID-19 hastalığı ve uygulanacak olan hijyen kuralları ile alakalı yazılı ve sözlü bilgi verilecek.
• Tesis içerisinde bulunan havalandırma filtreleri düzenli olarak değiştirilip, havalandırılması sağlanacak.
• Müşteriler ve çalışanların kontrol edilmesi adına termal kameraların kullanılması zorunlu olacak.
• Kısaca sağlıklı bir tesis yaratılması adına tesis içerisindeki tüm ünitelerde tedbir ve önlemler sağlanacak.


Türkiye’de alınan sağlık tedbirlerinin uygulanması adına hızlı önlemler alınmıştır. Tesis içi sağlık önlemleri ise çok ince ayrıntılara sahiptir. Tesis içerisinde hizmet veren her ünitenin kendine ait sağlık önlemleri bulunmaktadır. Örnek verecek olursak restoranlarda tedarik edilen ürünlerin giriş ve çıkışları esnasında yüksek önlemler alınacak. COVID-19 semptomları gösteren çalışanlar ve müşteriler için acil durum planı oluşturulacak. Ayrıca izolasyon alanları oluşturulacak.


Kısaca verilen tüm hizmetler için düzenli olarak sağlık tedbirleri uygulanacak. Türkiye’de pandemik sağlık krizi esnasında alınan önlemler, hızla ve geliştirilerek sürüyor. Türkiye’de uçuşlar ve birçok işletme hizmete başlıyor fakat güvenlik önlemleri ve sağlık tedbirleri hız kesmeden devam ediyor. Ayrıca bu süreç yeni bir dönem başlangıcı olarak gösteriliyor. Yüksek sağlık önlemlerinin alındığı yeni dönem, küresel sağlık krizinin ardından yeni bir sistem olarak sürdürülmeye devam edecek.


4: Türkiye'de Sağlıklı Ulaşım Araçları ile Yolculuk Dönemi Başlıyor! | Uçuşlar Hakkında Bilgilendirme


Türkiye’de havaalanlarının hizmete açılması ile araçlarda da sağlıklı ulaşım dönemi başlıyor. Uçuşlar için havaalanlarında alınacak önlemlerin yanı sıra Türkiye'nin iç bölgelerinde ulaşım trafiği de başlıyor. Bu esnada ise ulaşım araçlarına sağlıklı binen yolcular için sağlık önemleri alınıyor. Ulaşım araçlarında alınacak önlemler ise Türk turizmi için büyük önem taşıyor. Türkiye’ye gelen yolcuların ülke içerisinde sağlık güvenliğini sağlayacak tedbirler ve düzenlemeler ise önümüzdeki günlerde sıkı bir şekilde uygulamaya konulacak.


Türkiye Koronavirüs Salgını ile Mücadelesini Başarıyla Sürdürüyor!


Türkiye, Koronavirüs salgının sebep olduğu küresel sağlık krizini başarıyla sürdürmekte ve tüm dünyaya örnek olacak önlemler almaktadır. Özellikle geçtiğimiz gün yapılan açıklamada Türkiye’de havaalanlarının kullanıma açılacağı belirtildi. Hızlı ve güçlü önlemleri içeren önlem paketi, Türkiye’de yeni bir hizmet anlayışı geliştiriyor.


Yukarıda anlattığımız tedbir ve önlemler tüm hizmet veren işletmeler için geliştiriliyor. Fakat Türkiye'nin tatil turizminde sağladığı başarının yanı sıra sağlık turizminde sahip olduğu başarıları dikkat çekmektedir. Sağlıklı "Sağlık Turizmi" uygulamaları da aktif hale getirildi ve dışarıya açılıyor. Evet, Türkiye’de uçuşlar başlıyor ve Türk sağlık sektöründen faydalanmak isteyen turistler için hizmetler hız kesmeden devam ediyor.


Türkiye’de Uçuşlar Başlıyor ve Sağlık Turizmi Hizmet Vermeye Devam Ediyor!


Türk sağlık sektörü, özellikle gelişmiş ülkeler tarafından her yıl artarak rağbet görmektedir. Türk sağlık sistemi, teknolojik ekipmanlar ve yetenekli hekimleri ile yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir. Dünyanın dört bir yanından sağlık hizmeti almak isteyen yabancı uyruklu kişiler, Türkiye’ye akın ediyordu. 2019 yılında yaklaşık 1 milyona yakın yabancı turist, sağlık hizmeti almak için Türkiye’ye gelmiştir. Yaşanan pandemik krizin ardından tüm dünyada uçuşlar kapatılmıştı. Havaalanlarının açılması ve uçuşların başlaması ile Türk sağlık sektörü yabancılar için tekrar hizmet vermeye başlıyor. Dünya çapında tedaviye başlamak veya tedavilerini sürdürmek isteyen yabancılar için kabul çağrısı yapıldı.


Türk sağlık sektörü hem uygun fiyatları hem de kalitesi ile tüm dünyaya kapılarını açıyor. Tedavi gerektiren her alanda tıbbi hizmetlerini sürdürmeye devam ediyor. Türkiye’ye tıbbi tedavi için gelecek olan tüm hastalar ve refakatçileri için hava ve kara yolları açılıyor.


İstanbul, Ankara ve turizm cenneti Antalya’da havaalanları ulaşıma açılıyor. Türkiye’de uçuşlar başlıyor ve sağlıklı turizm sertifikası kapsamında personel kontrolleri ile beraber güvenlik önlemleri alınıyor. Böylece Türkiye’de sağlık hizmeti almak isteyen yabancıların güvenle yolculuk yapması planlanıyor.


Geçtiğimiz yıl içerisinde 74 milyonu aşan yolcu sayısı ile büyük bir başarı yakalayan Türk Hava Yolları, 10 Haziran’a kadar dış hat uçuşlarını açacak. İç hatların ise 4 Haziran’a kadar açılacağı belirtildi. Türkiye'nin önde gelen hava yollarından biri olan Pegasus ise dış hatlarını 14 Haziran’a kadar açacağını belirtti. İç hatların ise 3 Haziran’a kadar açılması bekleniyor. Türkiye’de havaalanlarında üst seviye güvenlik önlemleri hızla alınıyor. Türkiye’de vatandaşların ve yabancıların sağlığı için tüm tedbirler göz önünde tutuluyor. İçinde bulunduğumuz dönemde, koronavirüs salgını sebebi ile yaşadığımız ruhsal yorgunluğu atmanın tek yolu ise güvenli bir tatil olarak gözüküyor. Türkiye’de alınan sağlık önlemleri ile güvenli ve huzurlu bir tatil ise uzak değil!


Türkiye’de Turizm için Yeni Trend: Özel Mülkler Kiralayın veya Satın Alın

(Denizistanbul Marina - Istanbul)


Türkiye’de özel, lüks ve korunaklı aynı zamanda her bütçeye uygun villa seçeneklerinden birinde tatil yapmak, büyük ayrıcalıklar sunuyor. Türkiye’de Haziran ayında uçuşlar başlıyor fakat her ne kadar tüm sağlık önlemleri alınsa bile Türkiye'nin eşsiz manzarasını evinize taşıyan lüks bir villada tatil yapabilirsiniz. Türkiye’de doğal güzellikleri ile büyüleyen tatil beldelerinde konumlanan villaların sayısı artmaktadır. Yaşanan sağlık krizinin ardından kapıların açılması ile talep artacağı için özel mülklerin popülerliği artacak. Türkiye’de uygun fiyatlı lüks villalardan birini satın alarak her mevsim tatil yapabilirsiniz.


Türk turizmi, son yıllarda yabancıların dikkatini çekmektedir. Bodrum, Antalya, İzmir gibi bölgelerde eşsiz deniz ve doğa manzaralı villalar hayalleri süslemektedir. Her yıl binlerce insan, hem yatırım yapmak hem de tatil yapmak için bu bölgelere akın etmektedir. Bu yıl koronavirüs salgını sebebi ile dünya çapında turizm sektörü tehdit altındadır. Fakat Türkiye’de tatil beldeleri eşsiz güzelliğini korumakta ve alınan yeni önlem planları ile güvenli bir tatil hizmeti servis etmektedir. Gözlerden uzakta, herhangi bir tehdit altında olmadan tatil yapmak istiyorsanız, Türkiye’de eşsiz güzellikte manzaralara bakan villalardan birine sahip olabilirsiniz.


Türkiye’de bir villa satın almak ve bu yeni yaşam düzeninde her yaz tatilinizi yapacağınız bir yaşam alanı bulmak için bize ulaşabilirsiniz. Kalabalık otellerden uzakta, sevdiklerinizle beraber özel havuzlu villanızda, avantajlı fiyatlarla tatilin tadını çıkarın!


Türkiye’de güvenle tatilinizi yapabileceğiniz villa seçeneklerinden bazılarını aşağıda listeliyoruz. Daha fazlası için bize ulaşmanız yeterli olacak!


Tarabya Vadi Konakları
2.506.083 TL' den Başlayan Fiyatlar
71 m² (35.296TL /m²)

Konut Tipi : Daire
Geliştirici : Uzman Group
m2 Aralıkları : 71 - 297 m²
Teslim Tarihi : Hazır


(Proje Hakkında Ayrıntılı Bilgiye Buradan Ulaşabilirsiniz)


Türkiye’de uçuşlar başlıyor! Türkiye’de tüm senenin yorgunluğunu kendi özel villanızda atmaya ne dersiniz? Sadece yazlık değil, ömür boyunca kullanacağınız bir ev satın alabilir ve huzurla 4 mevsim boyunca dilediğiniz zaman tatil yapabilirsiniz. Yerleşim merkezlerine yakın bir konumda, konforlu bir hayat yaşayabilirsiniz.


Tarabya Vadi Konakları ve diğer tatil evleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için bize ulaşmanız yeterli olacak…