Tam Kapanmada Tapu Daireleri Açık mı? Kısıtlamada Ev Satışı Yapılacak mı?

Türkiye’de 29 Nisan Perşembe günü başlayacak 17 günlük tam kapanma sürecinde Tapu Müdürlükleri çalışma saatleri ve hizmet süreci merak ediliyor. Tapu müdürlükleri süreçten muaf olacak mı?


Türkiye’de pandemi önlemleri kapsamında neredeyse tüm sektörler faaliyetlerine ara veriyor.


Fakat

Kısıtlamalar boyunca konut satışları devam edecek ve Tapu Daireleri açık olacak.


Pandemi Sürecinde Tapu Daireleri Çalışma Saatleri Değişecek mi?


Pandemi sürecinde başlayan sokağa çıkma kısıtlamaları boyunca tapu müdürlükleri açık olacak. Tapu daireleri tam kapanma sürecinde açık olacak fakat çalışma saatleri değiştirildi.


Tapu Daireleri Çalışma Saatleri Nasıl Olacak?


Süreç boyunca ev satışları devam edecek ve tapu işleri olan kişiler randevu sistemi ile işlemlerini devam ettirecek. Sabah saat 10.00’da hizmet vermeye başlayacak olan Tapu Daireleri’nin mesai bitiş saati 16.00 olacak.


Tapu Daireleri Cumartesi Açık mı?


Tapu Daireleri Cumartesi ve Pazar günleri hizmet vermiyor. Ayrıca dini bayramlar ve resmi günlerde de tapu daireleri hizmetlerine ara veriyor.


Pandemi uygulamaları ve kısıtlamaların olduğu günlerin dışında tapu dairelerinin mesai saatleri hafta içi saat 8.00 - 17.00 arasında devam ediyor.


YALNIZCA RANDEVU ALAN KİŞİLER HİZMETLERDEN FAYDALANACAK!


17 günlük tam kapanma sürecinde Tapu daireleri açık olacak. Fakat kapanma sürecinde tapu dairelerinde hizmetlerden yalnızca randevusu olan kişiler faydalanabilecek.

Randevusuz hiçbir işlem yapılmayacak. Ayrıca randevusuz tapu dairesine giriş yapmak isteyen kişiler için izinsiz sokağa çıkma cezası uygulanacak.

Tapu dairelerinden karantina sürecinde hizmet almak için randevu alma şartı bulunuyor.

Randevusu olmayan kişilerin sokağa çıkması ve tapu dairesinde işlemlerinin yapılması yasaktır. Tapu randevusu alan kişilerin yalnızca randevu saatleri içinde sokağa çıkış izni olacak. Yalnızca izin saatleri içerisinde Tapu dairesine giriş yapılabilecek.


Tapu Daireleri için Karantina Sürecinde Randevu Nasıl Alınır?


Tapu dairesinden randevu almak isteyen kişilerin resmi randevu web sitesi üzerinden randevularını alması gerekmektedir. Online sistem üzerinden randevu işleminizi kolayca tamamlayabilirsiniz.


Belirlediğiniz günde randevu alanına gitmeniz gerekmektedir. Resmi web sitesi randevu bölümünden sorgulama yapabilir, iptal işlemleri sağlayabilirsiniz.


E-Randevu /Web Tapu İşlemleri 2021


Dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise randevu işlemlerinizi, gitmeme durumunda iptal etmeniz gerektiğidir.


Bir sene içinde 3 defa sistem üzerinden randevunuzu iptal etmeden gitmemeniz durumunda tekrar randevu almanız yasaklanacaktır.BİZE YAZIN

MESSENGER

HEMEN ARA

WHATSAPP

İLETİŞİME
GEÇİN
PROJESKOP

Bilgi Formu