Pandemi ile Beraber Kıyı Şehirlerinin Değeri Arttı!

Pandemi ile beraber kıyı şehirlerinin değeri arttı. 2020 yılı hem pandemi süreci ile hem de depremlerle dolu bir yıl oldu. Evlerimize daha çok kapanırken daha geniş ve ferah yaşam alanlarına ihtiyacımız gün geçtikçe artıyor. Tüm bu sebepler doğrultusunda gayrimenkul sektöründeki hızlı artış, kıyı şehirlerde satılık konut fiyatları ile doğru orantılı olarak yükselişe geçti.


Dünyayı etkisi altına alan pandemi süreci, insanların da yaşam eğilimlerini kalabalık şehirlerden daha sakin, doğa ile iç içe yaşam merkezlerine çekiyor. Ülkemizde de etkisini gösteren pandemi ve deprem gibi olağanüstü durumlar karşısında yatırımcılar konut tercihlerini daha çok kıyı şeridine sahip şehirlerden yana kullanıyor. TÜİK’in açıkladığı verilere göre 2020 yılında gerçekleşen konut satışları son üç yılın en yüksek rakamlarına sahip.


Pandemi ile Beraber Kıyı Şehirlerinin Değeri %75 Arttı!


Pandemi süreci ile başlayan zorunlu değişim, alışılagelmiş şehir hayatından sıyrılarak daha konforlu yaşam alanlarına yönelmemize sebep oldu. İleri görüşlü tasarım ilkelerini ve mühendislik gücünü yansıttığı yaşam alanlarını zarafetle dolduran birçok inşaat firması, estetik ahenk ve doğanın ruhunun yansımasını kıyı şehirlerdeki konutlara taşımaya hazırlanıyor. Korona virüs salgının meydana getirdiği ‘’ yeni normal’’e alışma sürecimiz, yaşadığımız konutları hızla şekillendirmeye devam ediyor.
Özellikle 2020 yılında uygulanan devlet desteği ve faiz teşviki, yatırımcıların daha kolay konut sahibi olmasını sağladı. Pandemi ile beraber kıyı şehirlerinin değeri artarken bir yandan da modern mimari ve konut kavramı anlayışı da değişiyor. Son dönemlerde de gündemden düşmeyen ‘’Cittaslow’’ yani sakin şehir özlemi ile başta Antalya konut projeleri olmak üzere, İzmir, Kocaeli ve Bursa konut projeleri de büyük ilgi görmeye başladı.


Pandemi ile beraber kıyı şehirlerinin değeri arttı. Bir yandan da gözler sürdürülebilir yaşam alanlarına çevrilmişken gelin, değeri artan kıyı şehirlerini birlikte inceleyelim.


Sahil Kıyılarındaki Konutlar ile Pandemiye Meydan Okuyun

Gerek turizm açısından gerekse de kültürel etkinlikler açısından Ege ve Akdeniz Bölgesi, Türkiye’nin vazgeçilmezlerinden. Son dönemlerde yaşanan izole yaşam isteğine artan talep, 2020 konut satışları verilerine göre en çok İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Kocaeli gibi şehirlerde gerçekleşti.


Projeskop, pandemi ile beraber değeri artan kıyı şehirlerinin ve değişim gösteren yatırım tercihlerini mercek altına alıyor.


Pandemi Süreci ile Birlikte Değerlenen İller;


Antalya Konut Projeleri:
Türkiye’nin en kalabalık 5. şehri olan Antalya, eşsiz koyları, müstakil evleri ve tatil beldeleri ile her dönem yeni konut projelerine ev sahipliği yapıyor. Konut satışlarının yoğun bir şekilde devam ettiği Antalya konut projeleri ile hayalini kurduğunuz sakin huzurlu yaşam alanlarına sahip olabilirsiniz.


Bugününüzden geleceğiniz için değerli bir getiri olanağı sağlayacak olan satılık evler ile pandemi döneminde kıymetli bir yatırım olanağı sizleri bekliyor. Dilerseniz Antalya konut projeleri için, Projeskop’un profesyonel gayrimenkul danışmanlarından daha detaylı bilgi alabilirsiniz.


Casamax Antalya
Casamax Antalya, Antalya’nın değerli yatırım ve yaşam merkezlerinden olan Konyaaltı’nda hayata geçiriliyor. Casamax, Antalya konut projeleri içerisinde ‘’huzurun, konforun ve mutluluğun maksimum noktası’’ sloganıyla adından sıkça bahsettiriyor. Ofis, ticari ünite, konut ve kreşin bir arada yer aldığı projede, şehrin tüm olanakları konutunuza taşınacak. 33.000 metrekarelik arazi alanı üzerine 472 adet daireden oluşacak şekilde dizayn edilen proje yatırımcılarını bekliyor.


Maki Port
Maki Port konut projesi, Antalya konut projeleri arasında yerini aldı. Konyaaltı sahil şeridinde inşa edilen proje ile her gün güne deniz manzarası ile başlayacaksınız. Akıllı konut sistemleri ile donatılı olan Maki konutları aynı zamanda 4 mevsim yaşam olanağı sunuluyor. Toplamda 56 adet dairenin yer aldığı projeye sosyal olanaklar da eşlik etmekte.


Bodrum Konut Projeleri:
Ülkemizin turizm başkenti, en çok tercih edilen tatil beldesi Bodrum, kendine has mimari tasarımı ile birçok konut projesine ev sahipliği yapmaktadır. Pandemi ile beraber kıyı şehirlerinin değeri, multi formların estetik gücü, rustikten eklektik stile ve akdeniz çizgilerinden country yasam alanlarına kadar her yönüyle arttı.


TÜİK verilerine göre, 2020 yılında Bodrum’da toplam 6.403 konut satılmış ve izole yaşam imkanı sunan bu konutlar geniş yaşam alanları ile de dikkat çekmekte. Yüksek getirisi ve yatırım değeri ile dikkatleri üzerine toplayan Bodrum konut projeleri yatırımcılarını bekliyor.


Mesa Bodrum Demirbükü
Mesa Bodrum Demirbükü, 200.000 metrekarelik arazi alanı, eşsiz deniz manzarası ve rustik mimarisi ile Bodrum konut projeleri içerisinde farkını ortaya koyuyor.


Şehrin yoğunluğunu atmak isteyen yatırımcılar için ayrıcalıklı bir yaşam alanı sunacak olan proje bünyesinde 260 adet satılık konut ile yatırımcılarıyla buluşacak. Kendine özel iskele ve Beach alanları ile dikkatleri üzerine toplayan projede daha eğlenceli bir yaşam için her şey en ince ayrıntısına kadar düşünülüyor.


Nef Reserve Gölköy
Nef Reserve Gölköy, Nef Yapı güvencesi ile ev projeleri arasında yerini aldı. Eşsiz tasarıma sahip 38 adet villanın yer aldığı projede her villaya ayrıcalıklı yaşam alanları da tanınıyor.


Nef ile özdeşleşmiş olan Foldhome sisteminin Reserve Gölköy yatırımcıları içinde geçerli olması sayesinde yatırımcılar sahip oldukları avantajlar artıyor. Ege Denizi manzarasının yeşil alanları birleştiği projede rüya gibi yaşam alanları sizleri bekliyor.


Kocaeli Konut Projeleri:
Geçmiş ile gelecek arasında köprü kuran Kocaeli, mimari yapıları ile adından sıkça bahsettiriyor. Mavinin ve yeşilin her tonun tanıklık edildiği Kocaeli’de konut projelerine de oldukça önem verilmekte.


Pandemi ile beraber kıyı şehirlerinin değeri arttı. Daha sakin ve doğa ile iç içe yaşam alanlarına olan ilgi artarken konut sektöründe de hareketli bir dönem başladı. Türkiye’nin ilk sakin şehri (Cittaslow) unvanına sahip yaşam merkezlerinden Sığacık’a ev sahipliği yapan Kocaeli, birçok açıdan yatırımcıların gözdesi haline geldi. Basit, şehrin karmaşasından uzakta huzurlu yaşam alanlarını modern mimarili birleştiği şehirde kampanyalı konut projeleri sizleri bekliyor.


Zeray Koru Park
Zeray Koru Park, Kocaeli’nin en çok tercih edilen yatırım merkezlerinden olan Başiskele’de hayata geçiriliyor. Dört tarafının yeşil alanlarla çevrili olan projede konforlu yaşam alanlara sahip olacaksınız.


Zeray İnşaat imzası taşıyan Koru Park, Kocaeli konut projeleri içerisinde farkını ortaya koymaya hazırlanıyor. 1+1 ila 4+1 dubleks konut tiplerinin yer aldığı projede her ihtiyaca uygun konut bulmak mümkün.


Meva Anadolu
Meva Anadolu, deniz manzarası ve ayrıcalıklı lokasyonu ile Kocaeli/Çayırova’da inşa ediliyor. 750 konutun yer aldığı projede yatay mimari ön planda tutulmakta. 1+1 ila 4+1 arasında değişiklik gösteren konut tipine yer verilen Meva konut projesinde aynı zamanda bahçe ve teras dubleksi seçenekleri de bulunuyor. E-5 ve TEM Otoyolu’nun kesişim noktasında yer alması ile yatırımcılara lokasyon ayrıcalığı yaşatacak olan proje, Kocaeli konut projeleri arasında yerini aldı.


Projeskop, konut sahibi olmak isteyen tüm yatırımcılar için projelerini tek çatı altında sunan güncel, güvenilir platformlar arasında yer almaktadır. Antalya konut projeleri, Muğla konut projeleri, Kocaeli konut projeleri ve bütçenize uygun diğer projeler için gayrimenkul uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz.