Gayrimenkul Yatırımı için Bekleme! Yatırım Yap ve Bekle!

Gayrimenkul yatırımı yapmak için doğru zamanı bekleme, yatırımını yap ve kazanmak için bekle! Vakit kaybı yaşamadan hemen kazanmaya başla. Dünyanın neresinde olursanız olun, gayrimenkul yatırımı esnasında dikkat etmeniz gereken durumlar söz konusu!


Gayrimenkul yatırımı tam olarak neyi ifade ediyor?


Gayrimenkul yatırımı ile yalnızca pasif akış değil tam verim nasıl alınır?

Yalnızca saf bir yatırım projesi değil aynı zamanda yaşamınıza değer katacak konutu nasıl belirleyeceksiniz?


Gayrimenkul yatırımı ile kazanç elde etmek için bazı altın kurallar var! Bu altın kurallar ile beraber hem hızlı kazanç sağlayabilir hem de değerli bir yaşam alanına sahip olabilirsiniz.


Yalnızca Türkiye değil dünyanın her noktasında geçerli olan 8 ipucu ile evrensel normlara uygun gayrimenkul yatırımı yapabilir, dünyanın her noktasında kazanç elde edebilirsiniz.


Önce tüm dünyada geçerli olan 8 kuralı öğrenin! Ardından Türkiye’de gayrimenkul yatırımınız için bölge analizlerimizi inceleyerek güçlü yatırım yapmak için en önemli adımları uygulayın. Vakit kaybetmeden uzman satış danışmanlarımıza form üzerinden iletişim bilgilerinizi iletebilir, güçlü yatırımınız için ilk adımı atarak kazanmaya bugünden başlayabilirsiniz!


Çirkin Ördek Yöntemi!Gayrimenkul yatırımı için belki de en doğru adım konuta değil, bölgeye odaklanmak olacak! Çirkin bir mahallede güzel bir evdense, güzel bir mahalledeki çirkin evi seçerek güçlü gayrimenkul yatırımına odaklanabilirsin.


Çirkin mahalledeki en güzel evdense güzel bulmadığınız mahallede değerli görmediğiniz, standartlarınızın altında olan hatta belki de yıkık dökük evi tercih edebilirsiniz. Bölgenin gelişimine bağlı olarak mutlaka evin değeri hızla yükselecek ve talep artış oranına bağlı olarak değer kazanacaktır.


Yatırım potansiyeli yüksek çirkin ördek, ömür boyu kazanç elde etmenizi sağlayacak! Bölgenin potansiyel değeri, yatırımınız esnasında belki de en önemli kriter olacak. Bu sebeple belirlemeniz gereken en önemli noktalardan biri bölgenin potansiyel değeridir.


Yeni Nesil İle Değişen Dinamikler!


Gayrimenkul yatırımı yaparken mutlaka göz önünde bulundurmanız gereken önemli bir durum daha söz konusu!


Her bir sonraki nesil, ilk kez ev satın alma sürecinin ardından yeni bir dönem başlatmaktadır. Daha önce göz önünde bulundurulmamış, farkına varılmamış gereksinimler, alışkanlıklar, satın alma pazarının hakimiyet alanını değiştirmektedir.


Yeni neslin satın alma gücü geliştikçe yeni trendler ve standartlar da gelişmektedir. Böylece yeni dinamikler ile beraber pazar gereksinimleri doğrultusunda değişimler yaşanmaktadır. Bu sebeple gayrimenkul yatırımı yaparken yeni trendleri öngörmeniz gerekmektedir.


Kişisel beklentilerinizin mutlaka ötesine geçerek pazarı analiz etmeli ve öngörülü davranmalısınız. Yeni jenerasyonun alışkanlarını öngörmek, gayrimenkul yatırımınız için ve konum belirlerken nokta atışı yapmak için hayati önem taşımaktadır.


Artan değer, yükselen gelir göz önünde bulundurulmalıdır. Kiracı seçerken, lokasyon belirlerken her noktayı ince ince işleyerek, elden geçirerek nokta koymalısınız.


Doğru Gayrimenkul Yatırımı Stratejileri ile Ömür Boyu Kazanabilirsiniz!


Gayrimenkul yatırımı yaparak ömür boyu kazanç elde edebilirsiniz fakat dikkat etmeniz ve bilmeniz gereken önemli noktalar bulunuyor. Satın alacağınız konutun kira getirisi oranı gibi…


Konutun değerini önemli ölçüde anlayabileceğiniz hususlardan biri olan kira getirisi oranını belirleyerek, uzun veya kısa vadede elde edeceğiniz getiriyi belirleyebilirsiniz. 


Kiralık emlak için en iyi emlak piyasasını seçmeniz gerekiyor.


Yüksek ve garantili kira getirisi ile gayrimenkul yatırımınızdan asla zarar etmeyeceksiniz. Şimdi sizler için belirlediğimiz 8 altın ipucunu incelemeye başlayabilirsiniz.


İşte Gayrimenkul Yatırımı için 8 Altın İpucu!1. Kendinizi Eğiterek Başlayın, Pasif Akışı Engelleyin!


Gayrimenkul yatırımı için öncelikle kendinizi eğitmeniz gerekiyor. Yatırım hedeflerinizi belirleyerek işe başlamanızı öneriyoruz.


Gayrimenkul yatırımı, hızlı ve güçlü kazanç sağlayabilmek için önemli bir araçtır. Bu sebeple mutlaka sermayenizi yatırmadan önce öngörülerinizi güçlendirmek için bilgi edinmelisiniz.


Tavsiyeler alın, araştırın ve öğrenin. Daha güvenli yatırım için yalnızca tavsiyelere uymayın. Unutmayın iyi bir yatırımcı olursanız, gayrimenkul yatırımından beklentilerinizin ötesinde kazanç elde edebilirsiniz. Gayrimenkul yatırımı size ömür boyu kazancı garanti edebilir fakat daha önemli bir nokta var!


Pasif akışı engellemek için tavsiyeleri değerlendirecek kadar bilmelisiniz!


2. Yatırım Hedeflerinizi Belirleyin!


Net ve size özel yatırım hedefi belirlemeniz gerekiyor.


Gayrimenkul yatırımınız için uzman danışmanlık hizmetleri büyük oranda yol gösterici olacak fakat uzman danışmanınız ile doğru işbirliği için mutlaka hedeflerinizi, beklentilerinizi doğru aktarmalısınız. Hedeflerinizi keşfetmek için piyasayı analiz etmeniz gerekiyor.


Mali açıdan bağımsız hale gelmek için mutlaka piyasayı doğru analiz etmeniz gerekiyor. Her yıl mülk sayısı, ürettikleri nakit akışı, konumu gibi birçok konuda bilgi sahibi olmanız gerekiyor. Verileri inceleyebilir ve size özel yatırım hedeflerini belirleyebilirsiniz.


3. Tahmin Etme, Kesin Veriler Topla, Anla ve Kullan!


Yatırım yapacağınız herhangi bir sektör için asla tahmin yapmayın çünkü hangi sektörün ne zaman zirve yapacağını kesin olarak bilemezsiniz.


Tahmin etmek yerine veriler ile gayrimenkul yatırımınız için emin adımlar atabilirsiniz.


4. Pozitif Nakit Akışı için Yatırım!


Gayrimenkul yatırımı için mutlaka pasif akış değil pozitif akış olarak adlandırdığımız her zaman pozitif akış sağlayan ve enflasyon gibi etkilerden arındırılmış reel yatırım kazancınıza dikkat etmelisiniz.


Nakit akışı, kredi amortismanı veya değer kazandırma için en önemli durumdur. Bu sebeple mutlaka nominal nakit akışının yanı sıra reel akışı hedefleyin.


5. Bağlı Kalmayın, Sektör Dinamiklerini Belirleyin!


Belki de en önemli nokta, gayrimenkul yatırımınız esnasında bağımlı kalmayın. Gayrimenkul yatırımı yapacağınız lokasyonu belirlerken daha önce mülk satın alıp kazandığınız veya yaşadığınız bölgeye odaklanmayın.


Piyasa dinamiklerini takip edin ve bağımsız karar verin. Anlamanız gereken tek bir durum söz konusu! Pazara yatırım yaparken, doğru zamanı / doğru lokasyonu / doğru konut tipini belirlemelisiniz.


6. Bu Hataya Düşmeyin!


Belki de en önemli nokta konuta odaklanmak yerine bölgeye odaklanmaktır. Bölge dinamiklerini incelemeniz büyük önem taşıyor.


Yatırımcılar genelde konut yatırımı esnasında konuta odaklanarak, bölge analizini geri planda bırakmaktadır. Bölgede bulunan nüfusu ve konut değerlerini doğru analiz etmeli, istihdam ve işsizlik oranlarını dahi bilmelisiniz.


7. Pazarda Çeşitliliğe Sahip Olun!


Belki de güçlü yatırım için en önemli nokta tek bir konuta yatırım ile sınırlı kalmamak! Herhangi bir pazarın yeterli olmaması durumunda diğer pazarların etkili olacağını göz ardı etmeyin.


Farklı ekonomik merkezlere yayılan varlığınız asla sizi yarı yolda bırakmayacak!


8. Yatırım Sermayenizi Artırabilirsiniz!


Yatırım sermayenizi artırmak iyi bir yatırımcı olmak için en doğru karar olabilir. Belki de yatırım yaparken yalnızca nakit kullanarak satın almanın ötesinde tek bir mülkü daha fazla mülke dönüştürme avantajına sahipsiniz!


Gayrimenkul yatırımı ile pozitif nakit akışı sağlayabilir, kira getirisinden faydalanırken temerrüde düşmemek için doğru analizler ve doğru kiracı belirlemek gibi önemli noktalara dikkat ederek hızla geri dönüş elde edebilirsiniz. Hızlı nakit akışı sağlayarak güçlü gayrimenkul yatırımınızı ömür boyu sürdürebilirsiniz.


Eğer doğru kiracı ve doğru konutu seçerseniz, mutlaka başka bir mülke için de yatırım yapmanızı öneriyoruz. Daha fazla gelir elde edebileceğiniz bir mülk daha satın almamak aptallık olabilir. Gelir sağlayan bir yatırım aracı olan gayrimenkul için asla durmamanızı öneriyoruz, böylece sürekli kazanabilirsiniz.


Gayrimenkul Yatırımı için Strateji Kontrol Listesi Yapın!


Gayrimenkul yatırımı için size stratejik notlar sunduk. Fakat bilmeniz gereken ve bu notları daha verimli kullanabilmek için bilmeniz gereken durumlar söz konusu! Yatırım yapmadan önce çıkış stratejiniz mutlaka bulunmalı! Tüm senaryoları belirlemek hangi sektör olursa olsun varlığınızı kontrol altında tutmak için hayati önem taşımaktadır.


Gayrimenkul Yatırımınız Pişmanlığa Dönüşmesin!Gayrimenkul yatırımı, bir gecede zengin olmayı umut ediyorsanız doğru bir yatırım aracı değildir. Doğru pazar araştırması, yatırım stratejileri, güçlü öngörüler ile elde edilebilecek bir kazanç yöntemidir.


Zaman alan gayrimenkul yatırımını bir zincire dönüştürerek tam anlamıyla kazanç aracı olarak görebilirsiniz. Hatta en güvenilir yatırım yöntemi olduğunu kısa süre içinde deneyimleyeceksiniz.


Gayrimenkul Yatırımının Güçlü Olduğunu Nasıl Anlarsınız?


Gayrimenkul yatırımı için birçok ipucu sunduk fakat tüm ipuçlarını nasıl değerlendirebileceğiniz hakkında veriler ile tam olarak hedef noktaya ulaşabileceksiniz.


Güçlü yatırım için belirleyici faktörleri tam olarak belirlemeniz gerekiyor. Tüm ipuçlarını en doğru şekilde hayata geçirmek için mutlaka bu durumları değerlendirmeniz gerekiyor.


Yerel Faktörleri İyi Analiz Edin, En Doğru Lokasyonu Belirleyin!Büyüyor mu, İstikrarlı mı, Azalıyor mu? Bu soruyu defalarca sorun ve en doğru yanıtı bulun!


 • Bölgede Nüfus ve İstihdamın Artışı
 • Ulusal Ortalamaya Oranı
 • 1 Yıllık Değerlenme Miktarı
 • Bölgede Ulaşım Tesislerinin Artışı ve Büyümesi
 • Bölgenin Kiralanma Ortalamasının Ülke Geneli Ortalamasına Oranı
 • Güçlü Market Analizi
 • Bölgenin Gelir Seviyesi
 • Yıllık Değerlenme Oranlarının Artışı
 • Yaşam Maliyeti
 • Bölgede Satın Alma Gücü
 • Öğrenci Kiralama Havuzu
 • Bankacılık merkezine, İnşaat ve Mühendislik Şirketlerinin Güç Merkezine Yakın Olması
 • En Düşük Temerrüt Oranına Sahip Bölgeler
 • Yıllık Kira Artış Oranı ve Kira Doluluk Oranı
 • Çevre Koşulları
 • Yaşam ve Çalışma Değeri
 • Düşük İşsizlik Oranı
 • Median Hane Geliri

Fakat gayrimenkul yatırımı için dikkat etmeniz gereken en önemli ipucu belki de “SATICIDAN DAHA BÜYÜK POTANSİYEL ALICI OLMASI” !