Eylül 2020 Türkiye Konut Satışı: 136.744 Konut Satıldı!

Eylül 2020 Türkiye konut satışı verilerine göre 136,744 konut satışı ile ilk 8 ay tamamlandı! Türkiye’de markalı konut projeleri hızla geliştirilmeye devam ederken, konut satışları küresel sağlık krizinden minimum seviyede etkilendi!


Gelin, Türkiye İstatistik Kurumu(TUIK) tarafından açıklanan konut satışı verilerine göre Türkiye’de satışı gerçekleşen konut değerlerini ve verilerini analiz ettiğimiz yazımızı inceleyin…


2020 Ocak - Eylül, Türkiye Konut Satışı Yüzde 34,2 Arttı!


Eylül 2020 Türkiye konut satışı rakamının 136,744 olarak belirlenmesi ile ilk 8 aylık dönemde gerçekleştirilen satış değerleri, bir önceki yıl verileri ile kıyaslandığında %34,2 artış gösterdi!


Türkiye’de konut satışında artış yaşanırken, 2020 yılı ilk 8 ayında gerçekleştirilen rakamlar dikkat çekti! Markalı konut projelerinin sayısı hızla artarken konut satışında hareketlilik sürekli pozitif yönde bir ivme kazanıyor.


Peki, 2020 yılı verilerine göre Türkiye’de konut satışlarında yaşanan artış konut fiyatlarını etkiledi mi? Küresel salgının konut satışını negatif yönde etkilemediği öne çıkan diğer bir ayrıntı! Türkiye’de virtual tur veya maksimum sağlık önlemleri ile konut satışları hızla devam ediyor. Sizde en güvenli yollardan hayatınıza yenilik katmak veya güçlü konut yatırımı fırsatlarını değerlendirmek istiyorsanız, profesyonel gayrimenkul danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz.


Türkiye’de konut fiyat değişim oranları, kazancınızı artıracak lokasyonlar ve daha birçok önemli veri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.


Türkiye Eylül 2020: En Fazla Konut Satışı Gerçekleşen İl ve İlçeler!


Türkiye’de 2020 Eylül konut satışı verilerini inceleyin, en çok konut satışının gerçekleştiği bölgeleri bulun, ev alırken yol haritanız belirlensin! Türkiye’de en fazla konut satışının gerçekleştiği ilk üç il İstanbul, Ankara ve İzmir olarak öne çıkıyor.


İstanbul’da geliştirilen markalı konut projeleri hızla değişime ayak uyduruyor. Gelişen şartlar ve ihtiyaçlar doğrultusunda boyut değiştiren markalı konut projeleri, hem yerli hem yabancı uyruklular için dikkat çekici standartlara yükseliyor.


İstanbul’da 2020 Eylül Ayı boyunca 25,399 konut satışı gerçekleştirildi. 2020 yılı Türkiye konut satış rakamlarına göre İstanbul, en çok konut satışının gerçekleştiği il olarak öne çıkıyor.


İstanbul : 25.399 konut
Ankara   : 12.677 konut
İzmir      :  8.153 konut satışı gerçekleştirildi.


İstanbul’da konut satışı %18,6’lık pay ile en yüksek orana sahip il olarak ilk sırada yer alıyor. Ankara % 9,3 paya sahip olurken İzmir’de satılan konut rakamları ile bölge %6,0 pay ile en çok konut satılan 3. Bölge olarak belirlendi.


Konut satışının en az seviyede olduğu bölgeler ise Ardahan, Hakkari ve Bayburt! Türkiye’de konut satış rakamlarına göre İstanbul’da en çok konut satılan ilçeleri inceleyerek, konut yatırımınızı güçlendirebilirsiniz.


İstanbul’da 2020 Yılı’nda Konut Satışı için En Çok Tercih Edilen İlçeler:


2020 Eylül Türkiye konut satışı rakamları, emlak sektöründe algının ve dengelerin değiştiğini gösteriyor. Türkiye’de konut satışları, yılın ilk yarısında %32 artış ile geçen yılın aynı periyoduna göre 141.374 konut satışı ile dönemi tamamladı.


Türkiye'de en fazla konut satışı ile İstanbul ilk sıraya yerleşti. Peki hangi ilçeler?


İstanbul’da en çok konut satışının gerçekleştiği ilçeler sırasıyla:

Esenyurt,
Pendik,
Sancaktepe,
Başakşehir,
Beylikdüzü olarak belirlendi.


İstanbul’da en yoğun konut satışının gerçekleştiği ilçeler arasında Esenyurt, 3 kat daha fazla konut satışı ile 2020 ilk 8 aylık dönemi ilk sırada tamamladı.

 

Eylül 2020 Türkiye: 41,376 Sıfır Konut Satışı Gerçekleşti!


Eylül 2020 Türkiye konut satışı verilerine göre 41,376 konutun ilk kez satışı gerçekleştirildi! 2020 yılı Eylül ayında satış rakamlarını incelediğimizde ilk defa satışı gerçekleşecek konutların sahip olduğu pay, %30,3 olarak belirlendi. Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre Türkiye’de sayısı hızla artan konut projelerinin artan talep ile değerlendiği belirlendi.


İstanbul’da ilk defa satışı gerçekleştirilen konutların sayısı: 7.099 konut
Ankara’da ilk defa satışı gerçekleştirilen konutların sayısı  : 3.099 konut


Yabancı Uyruklulara Konut Satışında %34,2 Artış!


2020 Eylül Türkiye konut satışı verilerine göre yabancı uyruklulara konut satışında %26,1 oranında artış gerçekleşti! 2019 yılının aynı ayına göre %26,1 artış sağlayarak, yabancı uyruklu kişilere 5 bin 269 konut satıldı. İstanbul’da 2,370 konut satışı gerçekleştirildi.


Türkiye’de en çok yabancı uyruklulara konut satılan ilçe olan İstanbul’da 2,370 konutun satışı tamamlandı. Ardından yabancı uyruklu kişilerin Türkiye’de en çok konut satın aldığı iller; Antalya, Ankara ve Mersin oldu!


Antalya : 1.018 konut
Ankara : 347 konut
Bursa    : 239 konut
Mersin  : 191 konut


Türkiye’de Konuta En Çok Talep İran Vatandaşlarından!


Türkiye Eylül 2020 konut satışı rakamları incelendiğinde yabancı uyruklulara konut satışında yıllık artış yaşandığı gözleniyor. Peki, Türkiye’de hangi ülke vatandaşları konuta en çok talep gösteriyor?


Türkiye’de konuta en büyük ilgi İran vatandaşlarından! Ardından Irak, Rusya ve Kuveyt vatandaşları Türkiye’de konuta büyük ilgi gösteriyor.


Irak vatandaşları                               : 826 konut
Rusya Federasyonu vatandaşları  : 448 konut
Kuveyt vatandaşları                          : 241 konut
Kazakistan vatandaşları                  : 222 konut satın aldı.


Küresel Salgının Etkisi ile Teraslı ve Bahçeli Konuta Talep Arttı!


Türkiye’de konut geliştiricileri tarafından gayrimenkul trendleri başka boyuta taşınıyor. Gayrimenkul sektöründe yaşanan değişim ve ilerleme ile beraber satış rakamları gün geçtikçe yükseliyor.


Pandemi krizi küresel ölçekte hayatın her alanında krizlere sebep olurken, gayrimenkul sektörü Türkiye’de pozitif yönde etkiler yaşamaya devam ediyor.


Türkiye’de gayrimenkul sektöründe büyük bir değişim başlatan krizin etkileri konuta bakış açısını tamamen değiştirdi. Türkiye’de bahçeli ve teraslı konutlara yönelen konut alıcıları yaşamını değiştirmek için adımlar atmaya hızla devam ediyor. Müstakil evlerin sayısı hızla artarken geniş teraslı konut projelerinin sayısı da hızla artıyor.


Türkiye’de müstakil ve bahçeli evler hakkında ayrıntılı bilgi alın. Konut yatırımınızı güçlendirecek müstakil ve bahçeli evler veya geniş teraslı ferah evler ile yaşamınız değer kazanacak. Ayrıca değeri sürekli artan markalı konut projeleri ile yatırımınız güçlenirken sermayenizin kazandığı değer ile büyüleneceksiniz. Her gün artan değeri ve gelişen yapısı ile Türkiye konut projeleri, her gün hayallerinize uyanmanızı sağlayacak! Uygun fiyatları, kişiye özel ödeme seçenekleri sunulan konut projeleri güçlü yatırım için en doğru araç!


Ayrıca yabancılar için Türkiye’de sunulan vatandaşlık programı, Türk konutlarına cazibe kazandıran etkenlerden biri olarak dikkat çekiyor.


Türkiye’de konut satın alarak Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlığı elde edebilir, kira getirisi, hızla artan konut değeri ve daha birçok ayrıcalığı ile her gün kazanç elde edebilirsiniz. Türkiye’de yatırım yapmayı düşünüyorsanız, mutlaka konut projelerini incelemelisiniz.


Dilerseniz kira getirisinden faydalanabilir dilerseniz ticari üniteleri ile değerini yükselten karma projelerden faydalanarak tabela değerinizi yükseltebilir, ticari faaliyetlerinize yön verebilirsiniz. Veya yaşam alanınız olarak seçtiğiniz konutunuzda ömür boyu kazanarak ayrıcalıklarla dolu bir yaşama merhaba diyebilirsiniz…