Çinli Yatırımcılar 2020'de Türkiye Gayrimenkul Sektörüne Yöneldi!

Çinli yatırımcılar Türkiye gayrimenkul sektörüne 2020 yılında artan ilgisi ile damga vurdu!  Türkiye ve Çin arasında gerçekleştirilen ekonomik ve ticari anlaşmalarla beslenmiş ve Türkiye vatandaşlık programı ile popülerlik kazanmıştır…


Türkiye’de en fazla gayrimenkul yatırımı yapan 20 millet arasında Çin vatandaşları ilk sıralarda geliyor. Türkiye vatandaşlık programı ve konut yatırımının avantajlarından faydalanmayı tercih eden Çinliler, 2020 yılında konut yatırımı için Türkiye’yi en çok tercih eden millet olarak öne çıkıyor! Koronavirüs krizinin etkileri tüm dünyada sektörel yansımalara sebep olurken Türkiye gayrimenkul sektörüne Çinli yatırımcılar damga vuruyor!


Ayrıca G20 ülkelerinin ekonomik görünümüne bakacak olursak Çin ekonomik daralma yaşamayan tek ülke olarak öne çıkıyor. Ayrıca dünya ekonomileri durma noktasına gelirken, Türkiye en iyi performansa sahip ülkeler arasında 7. sırada! Türkiye ve Çin arasında gerçekleşen mali ve stratejik işbirliği ise bu tabloda çok önemli bir yere sahip!


Çinli Yatırımcılar 2020 Yılında Türkiye Gayrimenkul Sektörünü Tercih Ediyor! 


2020 yılında Çinli yatırımcılar Türkiye gayrimenkul sektörüne talep gösteriyor, her geçen gün artan satış rakamları ile küresel anlamda merak uyandırıyor. Çin vatandaşları 2020 yılında hem yaşamlarına değer katmak hem de yatırım yapmak için aynı zamanda yeni sektörel girişimlerde bulunmak için Türkiye’yi tercih ediyor! Türkiye’de yatırım yapmanın yanı sıra yaşamayı tercih eden Çinlilerin ilk yöneldiği sektör ise gayrimenkul sektörü! Türkiye’de yatırım yapmayı planlayan yabancı uyrukluların konut sektörünü tercih etmesinin öncelikli sebebi ise Türkiye vatandaşlık programı!


Türkiye’de vatandaşlık programından faydalanmak isteyen yabancılar arasında Çinliler ilk sıralara yerleşiyor. Gelin, Türkiye’de vatandaşlık programından yararlanan Çin vatandaşlarının gayrimenkul yatırımı hakkında 2020 verilerini ve Türk-Çin işbirliğinin detaylarını inceleyelim.


“SWAP” Anlaşması Kapsamında İlk Ticaret Gerçekleştirildi!


Türkiye gayrimenkul sektörü, Çinli yatırımcılar etkisi ile artan bir ivme yakalamıştır. Türkiye'de 2020 yılında konut sektörüne yönelen Çinli yatırımcılar, Türkiye gayrimenkul sektörüne değer kazandırmıştır. İki ülke arasında sürdürülen ekonomik ilişkiler ve 2019 yılında yapılan “SWAP” anlaşması ile farklı boyutlara ulaşırken, güçlü işbirliği ile mali kazanç sağlanmıştır. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından yapılan açıklamada 2019 yılında yenilenen “SWAP” yani “para takası” anlaşması yenilenerek 2020 yılında ilk kez uygulamaya konuldu.


İki ülke arasında mali işbirliği geliştirilirken, Türkiye’de konut satın almayı planlayan yabancıların sayısı her geçen gün hızla arttı! Bu gelişmeler doğrultusunda Türk firmalarının likidite problemi ve Çin’in ticari ve ekonomik gelişmelerine farklı bir boyut kazandırması söz konusu olmuştur. İki ülke arasında geliştirilen ticari ve ekonomik faaliyetler doğrultusunda vatandaşların da kaynakların kullanımı ve farklı sektörel girişimlere yönelmesi desteklendi.


Türkiye ve Çin arasında yapılan ticari anlaşmalar iki ülkenin ekonomik ve ticari anlamda farklı boyutlara ulaşmasını sağlarken, Çinlilerin gayrimenkul sektörüne yönelimini artırdı. Gayrimenkul sektörüne yönelen Çinlilerin Türkiye’ye yatırımları güçlenirken, aynı zamanda yaşam için Türkiye'yi tercih etmeleri  dikkat çekti. Türkiye’de gayrimenkul sektörüne yatırım planlayan Çinlilerin vatandaşlık programından faydalanması dikkat çeken bir diğer başlık olarak dikkatleri üzerine çekti.


Türk vatandaşlık programından faydalanan Çinlilerin hem ithalat ve ihracat faaliyetlerine yönelimi farklı boyutlar kazanırken hem de Türkiye’de yeni iş alanlarına yatırım tümüyle yön değiştirmiştir. 2020 yılında Türkiye’de gayrimenkul satın alan yabancılar listesinde ilk 20 arasında 8. Sıraya yükselen Çin ve Türkiye arasında ilişkiler farklı boyutlar kazanmaya başlamıştır.


Uluslararası alanda kaynakların kullanımı ve faaliyetlerin küresel boyutlara ulaşması için gerçekleştirilen anlaşmalar ile beraber iki ülkenin menfaatine aksiyonlar hayata geçirilmiştir. Türkiye ve Çin arasında 2020 yılında hayata geçirilen mali ve stratejik işbirliği ile beraber uluslararası ticaret ödemeleri şekil değiştirirken, Çin’in Türkiye’de özellikle konut yatırımına bakışı güçlenmiştir.


Türkiye vatandaşlık programını değerlendiren Çin vatandaşlarının, gayrimenkul sektörüne yatırım yaparken aynı zamanda yaşama değer katacak adımlar atması sağlanmıştır.


Çinli Yatırımcılar Türkiye Gayrimenkul Sektörü Dışında Hangi Sektörleri Tercih Ediyor? 


Türkiye gayrimenkul yatırımlarını hızlandıran Çinli yatırımcılar, 2020 yılında konut sektörünün gelişmesi için öncü adımlar atmıştır. Genişleyen sektörel dinamiklere dayanarak büyüme trendlerine ayak uydurmuş ve genişleme yaşanmıştır.


Türkiye gayrimenkul yatırımlarını hızlandıran Çinli yatırımcılar, her geçen gün artan ivme ile yola devam ederken Türkiye’de farklı sektörel faaliyetlerine devam eden yatırımcıların sayısı hızla artış gösteriyor. Türkiye’de güçlü yatırımlara imza atan Çinli yatırımcılar, Türkiye’de sektörel gelişmelerin de önünü açmıştır.


Türkiye’de Çinli yatırımcıların sayısı her geçen gün artarken hangi sektörlerde ilerlemenin yaşandığını inceleyelim.


Çinli yatırımcıların en çok tercih ettiği sektörler arasında otomotiv, teknoloji, kömür, enerji geliyor. Çin’in nükleer enerji alanında yatırımları ise dikkat çeken diğer bir ayrıntı! Türkiye’de Çin’in en çok tercih yapmayı tercih ettiği bir diğer sektör ise telekomünikasyon! 

Türkiye’de yatırımlarını her geçen gün artıran Çinli yatırımcıların yöneldiği sektörler her geçen gün gelişimine devam ederken, Çinli yatırımcıların Türk mülklerine olan ilgisi gözlerden kaçmıyor! Her geçen gün sayısı artan Çinli yatırımcıların faaliyetleri, gelecek trendlerini de yansıtarak öngörüleri güçlendiriyor.


Türkiye'de Yaşayan Çinli Milyarderler


Gayrimenkul yatırımı küresel boyutlarda gelişmelerini sürdürürken, Çinli yatırımcılar Türkiye yatırımlarını geliştirerek sürdürmeye devam ediyor. Türkiye’de yatırım yapmayı planlayan tüm yabancı uyruklu kişiler özellikle konut sektörünü tercih ediyor. Türkiye’de konut sektörünü tercih eden yatırımcılar listesinde ilk sıralarda Çin geliyor.


Çinli yatırımcılar Türkiye gayrimenkul sektörü dışında hangi sektörleri tercih ediyor?  Türkiye’de yaşayan ve yatırımlarını şekillendiren Çinli milyarderlerin sayısı her geçen gün artıyor. Türkiye vatandaşlık programını değerlendirmeyi tercih eden Çinlilerin hem yeni sektörel girişimlere yönelmek için hem de yaşamak için Türkiye’yi tercih etmesi, dış aktörlerin dikkatini Türkiye’ye çeviriyor.


Çinliler için Türk Vatandaşlığı!


Çinli yatırımcılar Türkiye gayrimenkul sektörüne değer kazandırırken, küresel boyutta yatırım trendlerine ayak uydurmaya hatta şekillendirmeye hızla devam ediyor. Yatırım trendlerini şekillendirmeye devam eden Türkiye gayrimenkul sektörü, Türk vatandaşlığı programını takip eden yabancıların özellikle yöneldiği deniz manzaralı, lüks ve sıradışı konutlar ile de hızla gelişmeye devam ediyor.


Türk inşaat firmalarının hızla artan trendlere ayak uydurması ile gelişen sektöre talep artıyor. Türkiye’de konut satın alan Çinli yatırımcıların sayısı hızla artarken, Türkiye vatandaşlık programı, yakaladığı trend eğrisini pozitif yönde geliştiriyor. Türkiye gayrimenkul sektörüne yatırımlarını hızlandıran Çinli yatırımcılar, vatandaşlık elde etmeye devam ediyor. Hızla gelişen yatırım faaliyetleri doğrultusunda gayrimenkul sektöründe dev adımlar atılıyor.


Türkiye vatandaşlık programı, yabancı uyruklu vatandaşlara benzersiz imkanlar sunuyor. Yalnızca 250.000 USD değerinde bir mülk satın alarak hem güçlü yatırım yapma imkanı bulan yabancı yatırımcılar aynı zamanda yaşamak için ayrıcalıklarla dolu yaşamın kapılarını aralama imkanı buluyor.


Türkiye vatandaşlık programı ile yabancı uyrukluların Türkiye’de kazanacağı avantajlar hakkında detaylara Türkiye vatandaşlık programı sayfamızdan ulaşabilir veya Projeskop'un uzman gayrimenkul danışmanlık hizmetinden faydalanabilirsiniz.


Türkiye vatandaşlık programı ile Türk vatandaşlık hakkı elde eden yabancı uyruklu kişiler aynı zamanda eşsiz Türk mülklerinde yaşama imkanına sahip oluyor.


Türkiye’de vatandaşlık programından faydalanmanın yanı sıra Türkiye’de ayrıcalıklarla dolu bir yaşama merhaba demek için profesyonel gayrimenkul danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Hem hayallerinizdeki evi bulurken vakit kaybınızı ortadan kaldıracak hem de satış öncesi ve sonrası hizmetlerimiz ile yatırımınızı güçlendirecek doğru adımlar atma imkanı bulacaksınız. 


Türkiye gayrimenkul sektörüne yatırım yapan Çinli yatırımcılar arasında yerini almayı bekleyen yabancıların sayısı hızla artıyor. Türk vatandaşlığı programı ile Türkiye'de yaşamına ve yatırım faaliyetlerine yön veren yabancılar konut fiyatlarını ve sektörü baştan aşağı etkiliyor. Ücretsiz danışmanlık hizmetimizden faydalanarak beklentilerinizin ötesinde imkanlara sahip olmak için buradan form doldurun, kusursuz işbirliğimizden yararlanın…