Çinli Xiaomi, Türkiye’de 5 Milyon Adet Akıllı Telefon Üretecek!

Çinli teknoloji devi Xiaomi, Türkiye’de 30 milyon dolar değerinde yatırım için son hazırlıklarını tamamlamak üzere! Türkiye’de 2.000 kişiye istihdam sağlanacak yatırım ile yılda 5 milyon adet telefon üretimi planlanıyor!


Xiaomi’nin Üretim için Seçtiği 4. Ülke Türkiye!


Türkiye’de ilk mağazasını 2018 yılında açan Çinli teknoloji devi Xiaomi, 5 milyon adet telefon üretimi için son hazırlıklarını sürdürüyor! Markanın üretim faaliyetleri hakkında yapılan açıklamalarda üretim yapılan 4. Ülkenin Türkiye olmasından duyulan memnuniyet dile getirildi.


Oppo ve Samsung’un Ardından Xiaomi Türkiye Üretimi!


Dev teknoloji markaları son dönemlerde üretim faaliyetleri için Türkiye’yi seçiyor. Samsung’un Türkiye’de üretimine başlanan cep telefonları pazarda satışa sunuldu. Xiaomi, Türkiye’de yapmaya hazırlandığı üretim için netleşmiş bilgileri Şubat 2021’de açıkladı. Üretim fabrikasının Avcılar Firuzköy’de olduğu ve son hazırlıkların tamamlanmak üzere olduğu belirtildi. Yılın ilk çeyreğinde Türkiye’de üretime başlanacağı açıklandı!


Çinli Yatırımcılar 2020'de Türkiye Gayrimenkul Sektörüne Yöneldi!Üretim Fabrikası Kasım Ayında Kiralandı!


Xiaomi’nin Türkiye’de yapacağı üretim için Kasım ayında kiraladığı fabrika binası uzun zamandır boştu. Üretime uygun hale getirilmesi için hızla çalışılan bina neredeyse hazır! Aynı zamanda işe alımlar tamamlanmak üzere.


Avcılar’da bulunan üretim fabrikası 14.000metrekare arazi üzerinde bulunuyor.


Xiaomi Türkiye’de 8. Mağazasını Açtı!


Xiaomi’nin Türkiye’de pazar payı hızla artıyor. Yüzde 340 büyüme yaşayan Xiaomi, Türkiye’de 8. Mağazasını açtı. Gebze’de açtığı 8. Mağazada yalnızca telefon değil, akıllı saat, hoparlör, kulaklık gibi birçok teknoloji ürününün de satışını gerçekleştiriyor.


Finli Salcomp ve Xiaomi İşbirliği!


Xiaomi, Türkiye’de yapacağı üretim için dünyanın en büyük şarj üretici Salcomp ile işbirliğine imza attı. Cep telefonlarının montaj ve üretimini yapacak Salcomp, merkez ofisini Avcılar’da bulunan fabrikaya taşıdı.


Türkiye’yi üretim ülkesi olarak gören Salcomp ve Çinli teknoloji markaları, yeni faaliyetler için Türkiye’ye güvendiklerini açıkladı. İşçilik ve lojistik açısından güven veren Türkiye, yeni üretim planları ve yatırım hedefleri için dünya çapında önemli bir merkez.


Ana Faaliyet Politikası Katma Değer Sağlamak!Xiaomi Türkiye’nin Ülke Müdürü olan Usher Liu tarafından yapılan açıklamada Türkiye’nin güvenilir ve güçlü bir yatırım ülkesi olduğu belirtildi.


Yatırımların devamının geleceği açıklaması yapıldı. Ana faaliyet politikasının katma değer sağlamak olduğunu belirten Liu, Yüksek teknoloji ürünlerin bir kısmının ihracata yöneleceğini açıkladı. Avrupa, Ortadoğu ve Afrika ihracatın planlandığı ülkeler arasında başta geliyor.