Çekmeköy’de Villa Satın Almak için 5 Neden!

Çekmeköy’de villa satın almak için 5 nedeni sizin için derledik…

İstanbul’un son dönemde en ilgi çekici semtlerinden Çekmeköy, yatırımcıların gözdesi haline geldi. Anadolu Yakası’nda Alemdağ Ormanı’nın güneybatı kesiminde bulunan konumu ve doğal dokusuyla bu semt yatırımcılarına huzurlu bir yaşam alanı vadediyor. Tarihi Kanuni Sultan Süleyman dönemine kadar dayanan bölge 1970’li yıllara kadar sosyal ve ekonomik yapısını korudu. Sonrasında artan sanayi ve üretimle beraber, ekonomik gelişmelerinde çoğalmasıyla Çekmeköy yepyeni bir kimliğe büründü. Tüm bu gelişmelere rağmen doğayla iç içe yapısı hiçbir zaman bozulmayan semt her geçen gün Çekmeköy villa projeleri ile  değer kazanmaya devam ediyor.

Çekmeköy, şehrin kalabalığından uzakta aynı zamanda merkezi bir konumda yaşamak isteyenlere de cazip seçenekler sunuyor. Hareketli sosyal yaşamı da bu bölgeyi öne çıkaran nedenlerden. Doğası ve yapısal özellikleri nedeniyle çoğunlukla müstakil villa projelerinin yer aldığı Çekmeköy’de satılık villa arayan herkese uygun bir seçenek var. Şimdilerde merkezi konumu ile göz önünde olan bu bölge yatırım yapmanız için birçok fırsatı ayağınıza getiriyor. Bunlardan birkaçını aşağıda sizler için sıraladık...

 

1. Nefes Aldıran Yaşam Alanı
 

Çevresi ormanlarla kaplı Çekmeköy adeta nefes aldıran bir yaşam alanı sunuyor. Doğasıyla huzur veren semtte İstanbul’un önemli ormanlarından bazıları yer alıyor. Alemdağ Ormanı, Taşdelen Ormanı, Rahmi Demir Kent Ormanı ve Sultançiftliği Taşlıtepe Ormanının bulunduğu bölge oksijen açısından oldukça zengin. 800 dönümlük bir alana kurulu, meşe, çam, kayın, köknar ağaçlarıyla kaplı Taşdelen Ormanı aynı zamanda Taşdelen suyu ile ünlenmiş. Tertemiz bir havanın yanı sıra eşsiz bir orman manzarası da sunan Çekmeköy villa siteleri ayrıcalıklı yaşam alanları vadediyor.

 

2. Depreme Dayanıklı Sağlam Zemin


Çekmeköy satılık villa ilanları arayanlar için ormanların arasında doğayla iç içe bir atmosfer vadeden bölge sağlam bir alan üzerine kurulu. Yapılan zemin etütlerinde İstanbul’un en sağlam zeminlerinden biri olduğu belirtilen Çekmeköy’de villa projelerinin de çoğunlukta yer alması bölgeyi daha güvenli hale getiriyor. Ormanların arasında, oksijen deposu, sağlam zeminli bu semtte yer alan satılık villalar gün geçtikçe rağbet görüyor.

 
3. Şehrin İçinde Kalabalıktan Uzak Merkezi Konum


Ormanlar ile çevrili bu semt doğasıyla huzur verirken merkezi lokasyonu ile de ulaşım kolaylıkları sağlıyor. Villa satın almak isteyen yatırımcıların en çok tercih ettiği Çekmeköy’de, şehrin içinde ancak karmaşadan uzakta olacaksınız. Merkezi konumuna karşın sakinliğini ve huzurunu koruyabilen semt bunu çevresindeki yoğun ormanlarına borçlu.  İki köprüye de giden bağlantı yolları sayesinde İstanbul’un her iki yakasına da kolaylıkla ulaşabileceksiniz. Bunun yanı sıra otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçları da bölgede mevcut. Henüz bir kısmı kullanıma açılan Üsküdar-Çekmeköy metrosuyla birlikte daha da merkezi bir konum olan Çekmeköy, eşsiz lokasyon fırsatlarıyla yatırımcıları kendine çekiyor.

 

4. Hareketli Sosyal Yaşam


Çekmeköy villa projeleri ilanları arayan yatırımcıların dikkat ettiği önemli noktalardan birisi de bölgede bulunan sosyal olanaklardır. Ormanlarla çevrili semt birçok park ve bahçeye ev sahipliği yapıyor. Ailenizle beraber doğa yürüyüşlerinizi yapabilir çevre parklarda dinlenme molası verebilirsiniz. Park of Istanbul, Doğa Park Çekmeköy gibi yeşili bol alanlarda keyifli vakitler de sizleri bekliyor. Kapalı alanlarda spor yapmayı sevenler için de spor tesisleri yine bölgede yer alan sosyal olanaklar arasında. Ayrıca her mahalleye özel kültür merkezleri de mevcut. Üniversiteler, alışveriş merkezleri, kafeler ve restoranlar gibi sosyalleşmek için ihtiyacınız olan tüm imknalara da burada sahipsiniz.

 
5. Her Geçen Gün Değerlenen Bir Semt


Anadolu Yakası’nın en çok rağbet gören semtlerinden Çekmeköy, geçmişten günümüze kayda değer bir gelişim göstermiştir. Ormanların arasında aynı zamanda merkezi konumuyla dikkat çeken bu semt yaklaşık 15 yıl öncesinde hakettiği ilgiyi görememiş farkedilememiiştir. Ancak günümüze gelene kadarki süreçte bölgenin ormanlar içerisinde doğayla iç içe oluşunun, konum avantajlarının, zemin sağlamlığının keşfesilmesiyle beraber değeri oldukça artmıştır. Metro gibi İstanbul’da ulaşımı en rahatlatan toplu taşıma aracının Çekmeköy’e gelmesi de bölgenin değerini yükseltmiştir. Villa projelerinin yoğunlukta olduğu bölge hızlı bir şekilde yatırımcıların gözdesi konumuna geldi. Metrekare fiyatları yıl bazında değerlendirildiğinde görülen fark bunu kanıtlıyor.

Kalabalıktan uzak, sakin bir yaşamla beraber şehrin kalbine kolay ulaşım seçenekleriyle Çekmeköy villaları sizleri bekliyor. Çekmeköy satılık villa projeleri hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçin…  

 

 


BİZE YAZIN

MESSENGER

HEMEN ARA

WHATSAPP

İLETİŞİME
GEÇİN
PROJESKOP

Bilgi Formu