Avrasya Tüneli için 13. Uluslararası İnovasyon Ödülü!

Avrasya Tüneli, Enterprise Asia tarafından en yenilikçi firmalar için sunulan “Uluslararası İnovasyon Ödülü” kapsamında “Hizmet ve Çözüm” kategorisinde ödül aldı!


Hız Düzenleyici Hareketli Aydınlatma Teknolojisi ile 13. Uluslararası ödüle sahip olma hakkı kazandı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, İstanbul’un iki kıtasını bağlayan en önemli ulaşım yollarından biri olan Tünel için sunulan inovasyon ödülü hakkında açıklama yaptı.


Uluslararası İnovasyon Ödülü Hakkında


Uluslararası İnovasyon Ödülleri, dünya çapındaki incelemelere göre verilir. Dünyadaki yaşam standartlarını iyileştirmeyi amaçlayan olağanüstü yenilikler ve yenilikçi uygulamalar için sunulmaktadır.


Uluslararası İnovasyon Ödülleri, inovasyon kaşiflerini ve kuruluşları inovasyona yatırım yapmaya devam etmek i.çin teşvik ediyor. Yıllık bölgesel bir tanıma programı olan uluslararası ödül programı, Enterprise Asia'nın bir parçasıdır.


İstanbul’un en önemli bağlantı yollarından biri olarak 13. İnovasyon Ödülüne hak kazanmıştır.


D-100 Karayolu ve Sahil Yolu trafiğini azaltarak İstanbul’da trafik yoğunluğunu azaltılmasında büyük role sahip olan Tünel, İstanbul’un en prestijli projelerinden biri olarak dikkatleri üzerine çekmiştir.


Avrasya Tüneli Türkiye’nin En Prestijli Projelerinden Biri!


İstanbul’un Avrupa ve Anadolu Yakası’nı bir araya getiren Avrasya Tüneli, trafik sorunu yaşamadan ulaşım sağlamak için geliştirilen dünyanın en önemli projelerinden biridir.


Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından 20 Aralık 2016 tarihinde açılmıştır. Dünyanın en başarılı mühendislik projeleri arasında gösterilen Tünel, trafikte geçirilen uzun süreleri by pass yaparak atlatmak için önemli bir yol alternatifi olarak geliştirilmiştir.


İstanbul’un İki Yakası Arasında 15 Dakika!


Avrasya Tüneli ile İstanbul’un en fazla trafik yoğunluğunun yaşandığı köprülerde geçirilen uzun süreleri en az seviyelere indirgemiştir. İstanbul Boğazı’nın altında geliştirilen Tünel, Avrupa ve Anadolu Yakası arasındaki gidiş-dönüş süresini 15 dakikaya indirmiştir.


İstanbul’un Asya ve Anadolu kıtasını denizin tabanından birbirine bağlayan Tünel, İstanbul’un en önemli trafik akslarından biridir.


D-100 yolu ve Sahil yolunun trafik sorununa çözüm yaratan Tünel, "Hız Düzenleyici Hareketli Aydınlatma Teknolojisi" ile Enterprise Asia tarafından ödüllendirilmiştir.


Hız Düzenleyici Hareketli Aydınlatma Teknolojisi

Avrasya Tüneli, Hız Düzenleyici Hareketli Aydınlatma Teknolojisi ile 13.Uluslararası ödülünü almaya hak kazanmıştır.


  • Trafiği rahatlatması
  • Takip mesafelerini koruması
  • Kaza riskini minimum seviyeye indirmesi
  • Ani hız değişimleri sebebi ile oluşacak egzoz gazlarını azaltarak çevreye katkı sağlaması gibi önemli sebeplerin de destekleyici unsuru ile ödüle layık görülmüştür.


Günde Yaklaşık 60.000 Araç Avrasya Tüneli’ni Kullanıyor!

Avrasya Tüneli, İstanbul’un trafik sıkışıklığı sorununu azaltmak için geliştirilen ve hayata geçirilen çılgın bir proje!


Şu an için günde 60.000 aracın geçtiği mühendislik harikası Tünel, İstanbul’un Asya ve Anadolu Yakası’nı denizin altından birbirine bağlayan eşsiz bir kanal!


İstanbul’da Mühedislik Harikası Proje!


Avrasya Tüneli, 5.500 yangın dedektörünün yerleştirildiği, otomatik dedektörlerin yanı sıra üst düzey güvenlik önlemlerinin geliştirildiği dünyanın en önemli projelerinden biri olarak ödüle layık görülmüştür!


100’den fazla acil durum telefonunun yanı sıra sürücüler için ek güvenlik önlemleri ile de bir mühendislik harikası olarak dikkatleri üzerine toplamıştır. Ayrıca kazaların otomatik olarak tespit edildiği ve anında kaydedildiği üstün teknolojik özelliklere sahiptir.


Avrasya Tüneli, Enterprise Asia tarafından en yenilikçi firmalar için sunulan “Uluslararası İnovasyon Ödülü” ile taçlandırılmıştır!


BİZE YAZIN

MESSENGER

HEMEN ARA

WHATSAPP

İLETİŞİME
GEÇİN
PROJESKOP

Bilgi Formu