Ağustos 2020 Türkiye Konut Satış Rakamları %54,2 Arttı!

Ağustos 2020 Türkiye konut satış rakamları, geçtiğimiz yılın aynı ayına göre %54,2 yükseldi! Bir önceki yılın aynı ayına göre konut satış rakamlarının hızla arttığı gözlenirken, küresel sağlık krizine rağmen Türkiye’de 2020 ilk çeyrekte bir milyonu aşkın mülk satışı gerçekleştirildiği kaydedildi!


Türkiye’de konut satışlarında son 8 yılın en yüksek konut satış performansı 2020 ilk çeyrekte yaşandı! Türkiye İstatistik Kurumu tarafından belirlenen Ağustos ayı satış rakamları verilerine göre ise 107 bin 408 konut satışı gerçekleştirildi!


2020 Ocak - Ağustos Konut Satış Rakamları: 1 Milyon 24 Bin 534 Konut Satışı Gerçekleşti!


Ağustos 2020 Türkiye konut satış rakamları baz alındığında ülke genelinde Ocak ayından beri 1 Milyon 24 bin 534 adet konut satışı ile rekor seviyelere ulaşıldı! Pandemi krizinin etkisi ile konut satışlarında beklentilerin üzerinde bir artış yaşanıyor.


2020 yılı Ağustos ayına kadar olan dönem boyunca sıfır konut satışlarında ise %11,2 artış sağlandı. 317 bin 832 sıfır konutun satışının yapıldığı dönem içerisinde konut değerlerinde yaşanan artış ise konut alıcılarının hedefini gayrimenkul sektörüne çekmeye devam ediyor!


Ağustos 2020 Türkiye Konut Satış Rakamları: Yabancılara Konut Satışında %8 Artış Yaşandı!


Ağustos 2020 Türkiye konut satış rakamları tarihi seviyelere yaklaşırken, yabancı uyruklu konut alıcıları da hızla rakamları yükseltiyor. Türkiye’de 2020 Ağustos ayında yabancı uyruklu ülke vatandaşlarına konut satışında bir önceki yılın aynı ayına göre %8 artış yaşandı!


Yabancı uyruklu ülke vatandaşlarının Türkiye vatandaşlığı programı dahilinde en fazla İstanbul’dan konut satın almayı tercih ettiği belirlendi! Yabancı uyruklular 2019 Ağustos ayına göre %8 artış oranı ile 3.893 konut satın aldı! İstanbul’da konut satın alan yabancıların sayısı hızla yükselirken en sık tercih edilen şehirleri ve hangi ülke uyruklarına en fazla konut satışının gerçekleştirildiğini inceleyelim!


Ağustos Ayında İran Vatandaşlarının Gözdesi Türkiye Markalı Konut Projeleri!


Ağustos 2020 Türkiye konut satış rakamları artarken, Türk vatandaşlarının dışında en büyük ilgiyi İran vatandaşlarının gösterdiği kaydedildi! 2020 Ağustos ayında Türk mülklerine yüksek talep gösteren İran vatandaşları, Ağustos 2020’de 640 adet konut satın aldı.


İran vatandaşlarının yanı sıra Irak, Rusya, Afganistan ve Azerbaycan vatandaşları da hedefini Türkiye emlak piyasasına yöneltti.


İran 
640 konut
Irak
592 konut
Rusya Federasyonu
366 konut
Afganistan 
156 konut
Azerbaycan 
154 konut


İstanbul’da yabancı vatandaşlara yapılan konut satışları ilk sıralarda yer alıyor. Yabancı uyrukluların ilk yöneldiği şehir olan İstanbul’un ardından ise sırayla Antalya, Ankara, Mersin, Yalova geliyor.


İstanbul
1.648 konut
Antalya
784 konut
Ankara
288 konut
Mersin
148 konut
Yalova
133 konut


Ağustos Ayında 52bin 123 Sıfır Konut Satıldı!


Ağustos 2020 Türkiye konut satış rakamları, 2019 yılının aynı ayına göre hızlı bir artış ivmesi yakaladı.


Türkiye’de ilk defa satışı gerçekleşecek konut rakamları ise 2019 yılının aynı ayına göre %28,3 artarak 52.123 adet olarak kaydedildi! Türkiye’de markalı konut sayısı hızla artarken satış rakamları aynı oranda artış gösteriyor!


Ağustos 2020 Türkiye: İstanbul, Ankara ve İzmir En Yüksek Konut Satış Rakamları!


Ağustos 2020 Türkiye konut satış rakamları verilerine göre pandeminin ardından rakamlar hızla yükseldi.


Türkiye’de 2020 yılında düşük faiz oranlarının yanı sıra markalı konut projelerinin teklif ettiği kampanyalar ile beraber rekor satış rakamları görüldü!


2020 Temmuz ayında düşük faizin etkisi ile yüksek satış rakamları dikkat çekti! Temmuz ayında konut satışları 229.357’ye yükselmiş ve tarihi rekor kırılmıştır. Aylık konut satış rakamları incelendiğinde Türkiye’de konut satışlarının tüm zamanların aylık bazda en yüksek olduğu dönemin yaşandığı belirtildi!


Ağustos 2020'de ilk kez satışı gerçekleşen konut projeleri için en yüksek satış oranlarına sahip olan İstanbul, Ankara, İzmir için rakamlar aşağıdaki gibidir:


Ağustos 2020 İstanbul’da İlk Kez Satılan Konut Rakamları

Ağustos Ayı İstanbul 0 Konut Satışı : 8.103 Konut - %15,5 Artış
İlk defa satışı gerçekleşen 8.103 konut ile İstanbul ilk sıraya yerleşti!


Ağustos 2020 Ankara İlk Kez Satılan Konut Rakamları

Ağustos Ayı Ankara 0 Konut Satışı : 3.891 Konut
Ankara konut satış rakamları, İstanbul’un ardından en yüksek değere sahip şehir olarak ikinci sıraya yerleşti!


Ağustos 2020 İzmir İlk Kez Satılan Konut Rakamları

Ağustos Ayı İzmir 0 Konut Satışı : 3.193 Konut
İzmir ise İstanbul ve Ankara’nın ardından konut alıcılarının mülk satın almak için en çok tercih ettiği il olarak öne çıktı!


İstatistiklere Göre Konut Almak için Doğru Zaman mı?


İstanbul’da bir konut almanın tam zamanı! Ağustos ayı verilerine göre Türkiye’de bir konut almak yapacağınız en doğru tercih olacak. Yatırımınızı güçlendirmek ve sermayenizi değerlendirmek için özellikle İstanbul konut piyasası hedefi 12 den vurmanızı sağlayacak. Tam olarak yatırımınız için hedeflediğiniz rakamlara ulaşmanızı sağlayacak gayrimenkul yatırımı için Türkiye’de her geçen gün yeni markalı konut seçeneği artış göstermektedir.


Projescope gayrimenkul danışmanlık hizmeti ile konut satışından en yüksek kazancı elde edeceğiniz dönemde satın alacağınız mülkü seçebilir, size özel ödeme seçenekleri ve standartlarınıza en uygun konutu bulabilirsiniz!


Türkiye’de özellikle pandemi krizinin ardından müstakil ev satışları artmış ve hızla tükenen müstakil evler ve villalar değer artışı yaşamıştır. Aynı zamanda markalı konut projelerinin de yüksek değer artışı yaşadığı açıkça görülmektedir. Yüksek amortisman değerine sahip mülkler sayesinde beklentilerinizin üzerinde kazanç elde edeceksiniz. Yatırımınızı güçlendirecek imkanları mercek altına almak ve konut piyasasında sizler için özel olarak hazırlanan fırsatlardan faydalanmak için ücretsiz danışmanlık hizmetimizi değerlendirebilirsiniz!


Ağustos 2020 Türkiye Konut Fiyat Endeksi: Konut Satış Rakamları


Ağustos 2020 Türkiye, yüksek konut satış rakamları ile beraber konut fiyatlarında hızla değişim yaşanıyor. Konut satışlarının artışına bağlı olarak konut fiyatlarının arttığı gözlemleniyor. Türkiye’de konut satışları ile beraber değişen Türkiye konut fiyat endeksi, konut alıcıları için büyük önem taşıyor. Türkiye konut fiyat endeksi hakkında güncel analiz ve verilere buradan ulaşabilirsiniz!


Türkiye’de konut yatırımı yapmayı planlıyorsanız, fiyat endeksi sizin için çok önemli bir veri olacak! Konut yatırımınız için artan konut fiyatları uzun veya kısa vadede kazancınız için büyük önem taşıyor. Kira getirisinden faydalanabilir veya standartlarınıza uygun konutunuzda ayrıcalıklı bir yaşama sahip olabilirsiniz.


Türkiye’de İstanbul, Ankara ve İzmir konut sektörü kazancınızı hızla artıracak bir yatırım aracıdır. Üç büyük ile ait konut fiyat endeksi verilerinde geçen yılın aynı ayına göre %1,40 reel değer artışı gerçekleşmiştir. Üç ayda bir düzenlenen Türkiye konut fiyat endeksi verilerine göre 2020 yılında konut satın alarak geleceğiniz için güçlü yatırım imkanlarını değerlendirebilir ve yaşamınızı ayrıcalıklarla dolu standartlara taşıyabilirsiniz.


Projeskop Ücretsiz Gayrimenkul Danışmanlık Hizmeti ile Güçlü Konut Yatırımı!


Türkiye’de yeni yükselen markalı konut projeleri ile alternatifleriniz çoğalıyor! Ağustos 2020 Türkiye konut satış rakamları artarken, Türkiye'de bir mülk satın almak yatırımınızı güçlendirecek. Sayısız seçeneğin arasında bütçenize ve yaşam standartlarınıza en uygun konutu seçmek için yalnızca taleplerinizi ve ihtiyaçlarınızı bilmemiz yeterli olacak! Sizler kriterleriniz belirleyin, gerisini ücretsiz gayrimenkul danışmanlık hizmetimize bırakın!


Bütçenize ve standartlarınıza uygun yüzlerce konut projesi seçeneği arasından birini seçerken vaktinizi koruyacak, standartlarınıza en uygun konuta yatırım yapmanın avantajlarından ömür boyu faydalanacaksınız.


Projeskop’un ücretsiz gayrimenkul danışmanlık hizmetinde yararlanmak ve yatırım fırsatlarını daha yakından incelemek için buradan form doldurun, hemen size ulaşalım!BİZE YAZIN

MESSENGER

HEMEN ARA

WHATSAPP

İLETİŞİME
GEÇİN
PROJESKOP

Bilgi Formu