7 /24 EFT Uygulaması ile Dijital Ekonomiye Katkı!

FAST Sistemi ile sağlanacak anlık perakende ödemeleriniz için yeni nesil uygulamanın pilot testleri tamamlandı! Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından yapılan açıklamalarda, 8 Ocak 2021 tarihinden itibaren 7/24 anlık perakende ödeme sisteminin uygulamaya konulacağı açıklandı.


FAST Sistemi ile Anlık Ödeme!


Fonların Anlık ve Sürekli Transferi yani FAST sistemi yapılan pilot testlerin tamamlanmasının ardından 8 Ocak 2021 tarihinde uygulamaya konuldu. Elektronik ödemelerinizin sisteme kayıtlı olan T.C. Kimlik numaranız ile gerçekleşmesini sağlayan FAST uygulaması, 7/24 anlık ödeme yapmanızı sağlayacak hızlı ve pratik bir ödeme uygulaması!


Kolay Adresleme Sistemi!


FAST, kolay adresleme sistemi ile telefonunuz ve e-posta adresiniz kaydediliyor. Kısacası uygulamanın kolay ve pratik şekilde başlatılmasını sağlayacak pratik bir sistem!


İlk Aşamada 50 TL Limit Kademeli Olarak Artırılacak!


FAST uygulaması ile beraber kolay ve pratik olmasının yanı sıra 7-24 ödeme yapabileceksiniz. Ayrıca işlem limitlerinin daha yüksek seviyelere çıkarılması planlanıyor!


Sistem için belirlenen limit tutarı ilk aşamada 50 TL olarak belirlendi. Uygulamanın verimliliği ve yaygınlığına bağlı olarak limitin artırılacağı ve 1000 TL olacağı belirtildi.


Karekodlu Ödeme İsteme ile Katmadeğer!


FAST Sistemi yakın zamanda uygulamanın yaygınlaşması ile daha fazla geliştirilecek pratik bir ödeme sistemi!


Katmadeğer sağlayacak ödeme sisteminin kullanım oranının artması ve işlem limitlerinin daha yukarı çekilmesi ile beraber karekodlu ödeme sistemine geçiş yapılması planlanıyor. Üstelik katmadeğer sağlayacak farklı ek özelliklerin geliştirildiği ve sürece bağlı olarak uygulama içinde kullanıma açılacağı belirtildi.


Tüm bu sistemin sağlayacağı en önemli avantaj ise pratik olmasının yanı sıra, Türkiye’de dijital ekonomiye geçiş için köprü niteliği taşıyor olması!